זו השנה הרביעית שמועדון 'רוטרי' מודיעין מקיים תחרות ציור בין תלמידי בתי ספר יסודיים בעיר בנושא בטיחות בדרכים לזכרה של עינת זמיר ז"ל.

התחרות התקיימה בחסות מועדון 'רוטרי' מודיעין והוקדשה לזכרה של תושבת מודיעין עינת זמיר ז"ל אשר נספתה בתאונת דרכים בירושלים.

עינת ז"ל נפגעה ממכונית נוסעת בעת שחצתה באור ירוק, כהולכת רגל את מעבר החצייה. למרות הכאב הגדול, החליטה משפחתה לתרום את אבריה ובכך להציל חיים אחרים.

בעקבות הנתון המדאיג של למעלה מ 32,000 איש אשר נספו בתאונות דרכים מקום המדינה ועד היום ובשל העובדה שבכל שנה נהרגים 40 ילדים בתאונות דרכים (גילאי 0-12) ונפגעים בכל שנה בממוצע מעל 3,500 ילדים בתאונות דרכים, החליטו חברי מועדון רוטרי מודיעין להביא למודעות את נושא הבטיחות בדרכים באמצעות קיום תחרות ציור מתוך אמונה שככל שנעמיק את המודעות לנושא זהירות בדרכים, כך נציל יותר חיים ונצמצם את כמות הנפגעים.

 בטקס סיום התחרות, אשר התקיימה במתנ"ס סחלבים, השתתפו מר שלמה פסי, מ"מ וסגן ראש העירייה, מר משה (מויש) לוי - מחזיק תיק החינוך וסגן ראש עיר, גב' מירב פלג, חברת המועצה, גב' אופרה דבידוביץ – ממ"ח זה"ב, נגישות ואורח חיים בטוח במחוז ירושלים של משרד החינוך, גב' אלה אוחיון - מנחה מחוזית בנושא בטיחות בדרכים במחוז ירושלים של משרד החינוך וגב' מירי חוגרי – סגנית ראש מינהל החינוך בעיריית מודיעין-מכבים-רעות.

כיבדו את הטקס בנוכחותם משפחתה של עינת זמיר ז"ל ואחותה, עידית אבו נשאה נאום שלא השאירה עיין ייבשה באולם וכך אמרה "...נתוש נהרגה ביום ראשון בתאונת דרכים, בעת שחצתה במעבר חצייה, נהגת שלא עצרה באדום שעטה לכוונה ופגעה בה פגיעה חזיתית ואנושה. שבריר שנייה שבו נהרסו חיים שלמים. נתוש השאירה אחריה בן, בעל, הורים ושתי אחיות. עם כל הכאב, אני עומדת כאן היום בגאווה, כי נתוש שלי, היא בעצם נתוש של כולנו. זכות גדולה נפלה בחלקנו שנתוש הפרטית שלנו הפחה לנתוש של כולם ואני רוצה לומר תודה, בשם כל המשפחה, תודה לכם ילדים יקרים שבהשתתפותכם בתחרות, אתם מנציחים את זכרה של נתוש הפרטית שלנו. במותה ציוותה לנו את החיים, חיים של שמחה ונתינה ולכם ילדים יקרים שעטו קדימה עם כל חלומותיכם, הגשימו אותם, ובבקשה שמרו על עצמכם בכבישים".

בתהליך התחרות נחשפו התלמידים לחוקי התעבורה כמשתמשי הדרך (הולכי רגל, רוכבי אופניים, ונוסעי מכונית) והביעו את הנלמד בציור.

בתחרות לקחו חלק אחד עשר בתי ספר יסודיים: אבני חן, אופק, אסיף, האלה, חוט השני, מעוז המכבים, משואת נריה, ניצנים, עידנים, קשת ורעים אשר קיימו תחרות פנים בית ספרית ולתחרות העירונית נשלחו שני ציורים מכל בית ספר אשר הוצגו באתר העירייה ותושבי העיר הצביעו ובחרו את הציור הטוב ביותר.

הזוכים בתחרות הם: במקום השלישי זכה הציור של רותם איליה תלמידת כיתה ו'2 בבית ספר האלה, במקום השני זכו שני ציורים של לוטן ירדן ושל נטע צנציפר תלמידי כיתה ה'1 בבית ספר מעוז המכבים, ובמקום הראשון זכה הציור של התלמידה מאיה שגיב תלמידת כיתה ד'1 בבית ספר אסיף.

הציורים יוצגו באתרים שונים בעיר.