גם השנה, כמו ב- 13 השנים האחרונות, במסגרת עידוד הנוער למצוינות, קיים מועדון רוטרי מודיעין את התחרות המסורתית לבחירת הנואם הצעיר של העיר. השנה השתתפו בתחרות תלמידים משמונה בתי ספר יסודיים אשר נבחרו ע"י בתי הספר לאחר תחרות פנימית. התלמידים מבתי הספר אסיף, יחד, כרמים, ניצנים, נתיב זבולון, קשת, רעים ועידנים. אולם המתנ"ס היה מלא מפה לפה בבני משפחה של הנואמים, בני כיתתם וצוות המורים של בתי הספר אשר השתתפו בתחרות.

נושאי הנאומים נקבעו על ידי ארגון 'רוטרי' ישראל ועסקו בנושאים  אקטואליים אשר נמצאים כיום בשיח הציבורי.

נשיא מועדון 'רוטרי' מודיעין, מר אלי ברק, פתח את הערב בטקס רוטריוני כמקובל במועדוני רוטרי ברחבי העולם וראש מינהל החינוך, גברת בתיה שוכן,  בירכה את הנוכחים ועודדה את  הנואמים, שלא לחשוש מהקהל, מותר להתרגש ואיחלה הצלחה למתמודדים. הנאומים של התלמידים ריגשו את הקהל והשופטים דרגו את הנאומים עפ"י קריטריונים אשר הוגדרו מראש.
על מלאכת השיפוט הופקדו הפעם : הגב' רותי בוסידון  –  עיתונאית הכותבת בעיתון 'ידיעות מודיעין', מר אייל פישביין – דובר עמותת סחלבים, מר יהורם גלילי – דובר עמותת אילן, סופר ובעל חברת פרסום.

בסוף התחרות הוענקו לכל המשתתפים תעודות השתתפות ולזוכים בשלושת המקומות הראשונים תעודות הוקרה ושי כספי.

הנעימו את הערב, חניכי מרכז המוסיקה במתנ"ס המנוהל ע"י גב' רונית כהן, גיא גרינפלד - חליל צד ודוד נוסוביצקי - כינור אשר ניגנו שני דואטים עם המורה שלהם אלכס גולדברג מלווה בפסנתר ומיא קיסילבסקי תלמידה של מרכז המוסיקה העירוני אשר השמיעה שני שירים שחיברה בעצמה.

במקום הראשון לבתי ספר יסודיים זכה יואל פרמן בריליאנט מבית ספר "עידנים" שנאם על "יותר מדי אפשרויות בחירה פוגעות באושרינו" , למקום השני הגיע איתמר שחר מבית חינוך "נתיב זבולון",  שנאם על "כוחה של מילה" ובמקום השלישי התמקם דניאל דדון מבית ספר "אסיף" אשר נאם גם על "כוחה של מילה".
הזוכה במקום הראשון,  יואל פרמן בריליאנט מבית ספר "עידנים"  ייצג  את מודיעין-מכבים-רעות בתחרות האשכולית ב 20 פברואר 2018 – בהצלחה!