התחרות, שהתקיימה בעיר זו השנה השלישית ברציפות, התפרשה על פני יומיים, במהלכם התחרו המשתתפים על שלושת המקומות הראשונים בשירה, כלי קשת, כלי נשיפה גיטרות, תופים ופסנתר. נשיא התחרות והשופט הראשי, ג'רארד גנסיה הגיע היישר מצרפת כדי לבחון את הביצועים של המוזיקאים הצעירים. מ"מ ראש העיר ויו"ר עמותת סחלבים, שלמה פסי ומנהלת הקונסרבטוריון, רונית כהן העניקו את המגנים והמדליות לזוכים.

מתוך 20 המשתתפים שזכו במדליות במהלך תחרות, 12 מדליות ומפתחות זהב קטפו התלמידים ממודיעין מכבים רעות: במקום הראשון ובמגן מוזהב זכו - רועי הרשברג ושני מילוא שהפגינו כישורי נגינה בפסנתר וכן יובל צפריר שנגנה  בכינור. במקום השני ובמדליית כסף זכה ניר מרום, גם הוא בזכות ביצועים מרשימים על הפסנתר. גם את המקום השלישי תפסו הפסנתרנים של מרכז המוסיקה: איתי אלידן, ניר מרום, יואב פוליקר, נועה גרטי ויובל פלג חזרו הביתה עם מדליות ארד. חבריהם, אדם יוסף ושלי טוקר שניגנו בכינור וכן אור זלאי שניגן בגיטרה, זכו גם הם במקום השלישי. בנוסף לפרסים, המשתתפים שהגיעו למקומות הראשונים הוזמנו על ידי ג'רארד לכיתת אומן מיוחדת שהוא מקיים מידי שנה בחודש אוגוסט בפריז.

מנהלת הקונסרבטוריון העירוני בעמותת סחלבים, רונית כהן: "היו לנו שני ימי תחרות בהם התלמידים הפגינו רמה מקצועית גבוהה מאוד. כבוד גדול לארח תחרות בינלאומית בסדר גודל כזה כאן בעיר וזו הזדמנות גדולה בשבילנו לעודד כישרונות צעירים, לגלות את הפוטנציאל הטמון בהם ולקדם את הילדים ובני הנוער שלנו, כדי שהם יוכלו להגיע להישגים משמעותיים בעתיד. ברצוני להודות לכל הילדים שהשתתפו, להורים שתומכים ולמורים לנגינה."