שרת הבינוי והשיכון, ח"כ יפעת שאשא ביטון, הגיעה למודיעין ואל בית אלמוג שילוני, כדי להתרשם מהפעילות הנעשית בעיר למען החיילים הבודדים, לשמוע את סיפור חייו ומותו של סמ"ר אלמוג שילוני הי"ד, תושב העיר, על הבית לחיילים בודדים שפועל היום ועל זה שעוד יקום בעיר מודיעין, בעזרת פרוייקט מימון המונים.

את פניה של השרה קיבלו יוסי שילוני, אביו של אלמוג ז"ל, משה סדיה, חבר ועד העמותה, דקלה ארזני בן ברוך, מנכ"לית עמותת בית אלמוג, ומתנדבות בעמותה.

יוסי שילוני סקר בפני השרה את סיפור חייו של בנו, אלמוג, כמו את סיפור מותו וגבורתו, ודיבר על האישיות המיוחדת שלו ועל הדאגה המתמדת שלו לרווחת האחר, ובייחוד לחיילים הבודדים ששירתו עמו. שילוני סיפר לה שערכי הנתינה שהנחו את בנו, הם שהובילו את המשפחה לבקש להנציח את זכרו באמצעות עשיית טוב למען האחר.

עוד סיפר שילוני לשרה על ההתגייסות של העיר מודיעין ותושביה, על הנכונות של העירייה להקצות שטח נרחב לטובת הקמת הבית בשטחה. על תרומות של אזרחים, על התגייסות בני הנוער, על בעלי עסקים שתורמים מזמנם לטובת החיילים, ועל תושבים שלכבוד יום הולדתם מגיעים ומרימים תרומה. הוא גם פירט על התכנית החינוכית, במסגרתה  הערכים שלאורם חי אלמוג מועברים גם אל הדור הצעיר במודיעין.

השרה התרשמה מהתכנית להרחיב את העשייה, ובקשה לחזק את ידי המשפחה ולתמוך בעשייה המבורכת שלהם בכל דרך שתתאפשר לה ודיברה על החשיבות של הירתמות החברה לטובת החיילים.

בתום הביקור כתבה שאשא ביטון בדף הפייסבוק שלה " נסעתי לבקר היום ב'בית אלמוג שילוני' ופגשתי את אביו של אלמוג זכרו לברכה.לזכרו והנצחתו של אלמוג הוקם בית 'אלמוג שילוני' במודיעין, בית חם ותומך לחיילים בודדים. התרשמתי והתרגשתי מאוד ממיזם ההנצחה המיוחד הזה. אני מאחלת למשפחה ולחיילים הבודדים שכל כך זקוקים לבית זה, שהבית יתרחב וימשיך בפעילותו הברוכה"

בני משפחתו של אלמוג פונים אל הציבור הרחב, כדי שיעזרו להם להגשים את הצוואה הבלתי כתובה של אלמוג. בחודש דצמבר 2018 הושק קמפיין מימון המונים, שמטרתו לגייס כספים, שיאפשרו לעבור מהווילה הקטנה שהיום מאכלסת את "בית אלמוג שילוני" אל בית גדול יותר שיוכל להעניק מעטפת מכילה לעשרות חיילים בודדים.

להצטרפות לעשייה למען החיילים הבודדים ולבניית בית קבע לזכרו של אלמוג - לחצו כאן

התרומה לעמותה מוכרת לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, והתרומות לעמותה מוכרות לצרכי מס ומעניקות זיכוי ממס לתורמים.

צילומים: בית אלמוג שילוני