צילום: אלון קנול

שיתוף פעולה מיוחד בין "אפשריבריא", יחידת הבריאות ורשת הספריות העירונית הוליד את מיזם שעות הסיפור לילדים בקיץ, שכולם סובבים סביב נושאים של בריאות והיגיינה.


שעות הסיפור יתקיימו מדי יום שלישי במהלך הקיץ, ועד ל - 25.8. תשעה מפגשים מלאי צחוק והנאה לילדים בגילאי 3-6, באוויר הפתוח על רחבת הדשא הסמוכה לספרייה הציבורית ע"ש שכטר, ברחוב עמק דותן 49. בשעה 17:30 -  ללא תשלום.


ביום שלישי, 7.7, תציג המספרת עינת חרוש את הסיפור "מסיבת פיג'מות" להורים וילדים במסגרתה ייהנו מפעילות בתנועה על רגשות, בריאות ומה שביניהם. וכן, אפשר להגיע עם פיג'מות להשלמת האווירה.

ב-14.7 תתקיים שעת סיפור על הסיפור האהוב "כספיון" עם המספרת דליה סגל. סיפור מקסים על חברות טובה, תוך שימת דגש על החשיבות שבשמירה על הטבע שמעניק מזון בריא ומקום להשתחרר מהמתח וליהנות.

ב- 21.7 יוצג הסיפור "רועי אוכל בריא" עם תיאטרון תות. הסיפור מגולל את סיפורם של ילדים אשר אוכלים ממתקים וכשיוצאים לטיול סובלים מכאבי בטן ושיניים. מישהו מפתיע מגיע לעזרתם ואת זה תוכלו לגלות אם תגיעו.

ב-28.7 יספר אבי שדה את הסיפור "מנגינת היער". סיפורו של ילד קטן שחי לבדו ביער והדברים שניתן ללמוד ממנו כמו איך להפעיל את הגוף, מה כדאי לאכול, איך לשמור על הניקיון ועוד.

הקלאסיקה "פרח לב הזהב" תוצג ב-4.8 עם תיאטרון קרן אור. סיפורו של הנס כריסטיאן אנדרסן על ילד שאימו חלתה והוא מתמודד עם קשיים ופחדים כדי למצוא עבורה את פרח לב הזהב המרפא את כל המחלות.

ב-11.8 תתקיים שעת סיפור "דני דני המלוכלך" עם יפעת תקוע. הסיפור בהשראת "הסבון בכה מאוד". סיפור מקסים על חשיבות השמירה על הרגלי ניקיון ובריאות.

"גורי האריה" בהשראת הסיפור "האריה שאהב תות" על אריה שאהב לאכול רק תות, המתייחס לנושא תזונה ואכילת מאכלים בריאים, יתקיים ב-18.8.

שעת הסיפור האחרונה שתחתום את הסדרה ב- 25.8 היא "חגיגה בסלט" עם עתיד בהיר. הצגה שמספרת על תכונותיו הבריאותיות של כל ירק, מעודדת אכילת ירקות וגם מעניקה תובנות על קבלת השונה.


מהעירייה נמסר כי בשעות הסיפור תתקיים הקפדה על הנחיות משרד הבריאות. יש להגיע לשעות הסיפור עם מסכה (ילדים מתחת לגיל 7 אינם צריכים) ולשמור על מרחק של 2 מטרים אחד מן השני. מספר המקומות מוגבל ויש להירשם מראש. לא תותר כניסה לילדים ותינוקות מתחת לגיל 3.


ברוך בוחניק, מחזיק תיק הבריאות: "תחת פעילות הבריאות ופרויקט "אפשריבריא" אנו מקדמים הרגלים לילדים לבחירה בדרך חיים בריאה. צעד נכון ומבורך ונשמח לראות את הציבור".

רכישת כרטיסים באתר העירייה - https://www.modiin.muni.il/modiinwebsite/ArticlePage.aspx?PageID=485_466