עם פתיחת שנת הלימודים נערכים בימים אלה באגף הספורט בעמותת סחלבים לעוד שנת פעילות ספורטיבית עם קליטה של כ-15,000 ספורטאים בכ-80 מתקני ספורט ברחבי העיר.

במטרה לספק קשת רחבה של חוגי ספורט בתוך השכונות ובמרחק הליכה מהבית, בתי הספר בעיר הם אלה שמהווים מוקד לפעילות ספורטיבית בשעות אחרי הצהריים. יותר מ-300 מאמנים ומדריכים שאמונים על מערך ההדרכה בחוגי הספורט של סחלבים יפגשו את הילדים במהלך השנה ויעבירו חוגים בענפים השונים. כחלק מההיערכות לפתיחת שנת הפעילות, קיימו בשבוע שעבר באגף הספורט כנס למאמנים והמדריכים של חוגי הספורט בעיר, במסגרתו קיבלו המשתתפים הנחיות, דגשים וריענון נהלים לקראת השנה החדשה.

השנה ייפתח לראשונה פרויקט כדורסל לבנות בתיכון עירוני ב' ובפרויקט הכדורסל הייחודי של בית ספר העל יסודי עירוני א' יציינו את שנת הפעילות הרביעית. לאחר שבשנה שעברה זכו נבחרות בית הספר בכל התארים של מחוז ירושלים, השנה הם חותרים להעפיל לליגת העל עם הנבחרת של תלמידי כיתות י'-יא'. בפרויקטים משתתפים כ-80 שחקני ושחקניות הכדורסל הטובים ביותר שעברו סדרת מיונים קפדנית ונבחרו ללמוד כדורסל ברמה מקצועית בהובלתו של מועדון הכדורסל עוצמה מודיעין.

ענף הכדורגל ממשיך לצבור גם הוא תאוצה ולאחר מספר הצלחות שנרשמו בעונה הקודמת במחלקת הנוער ובבית הספר לכדורגל, שנחשב לאחד מבתי הספר הגדולים בישראל, הוצבו השנה מספר יעדים חדשים: עליות ליגה במספר קבוצות, שילוב שחקנים שגדלו במועדון בקבוצות הבוגרים ופיתוח תחום כדורגל הנשים בעיר.

עוד במסגרת פיתוח הסגלים למצוינות ספורטיבית שמו באגף הספורט למטרה למנף את נבחרות הג'ודו העירוניות במסגרת נבחרת אזורית מאוחדת המשלבת את הג'ודאיקות הטובים ביותר במודיעין מכבים רעות והסביבה. הנבחרת תתאמן בעיר ותייצג את מודיעין בתחרויות.

פרויקט אתנה, הפרויקט הלאומי לקידום ספורט הנשים בישראל, ששולב בשנה שעברה בעיר וסיפק מעטפת לבנות בהתעמלות אומנותית וכדורסל, מתרחב השנה גם לג'ודו וכדורסל, מתוך רצון להרחיב, לעודד ולקדם את הנשים למצוינות ספורטיבית כך שיוכלו לייצג את מודיעין ואת ישראל בכלל באליפויות בינלאומיות.

באגף הספורט ציינו השבוע, שכ-100 נבחרות שישחקו השנה במסגרות הליגה השונות בכדורגל, כדורסל, כדוריד, טניס, טניס שולחן ובענפים נוספים, כבר מחכות להתחיל להתחרות במסגרת האיגודים השונים.

מנכ"ל עמותת סחלבים, מיקי בר: "פתיחת שנת פעילות היא תקופה מאתגרת ומרגשת. השנה שילבנו והרחבנו מספר פרויקטים ספורטיביים כדי לתת מענה מיטבי עבור כלל תושבי העיר. אני רוצה להביע את הערכתי הן לעובדי אגף הספורט על ההיערכות המקדימה והן למאמנים ולמדריכים שלנו שמלווים את הספורטאים לאורך השנה."

מנהל אגף הספורט בעמותת סחלבים, חנן דנציגר: "יש לנו כאן בעיר מערכת מקצועית שיודעת לתת מענה הן לילדים שמגיעים לחוגים לטובת הנאה, הן לתושבים חובבים במסגרת שלל אירועי ספורט וליגות עממיות המתקיימות לאורך השנה והן מתן מענה מקצועי ברמה הגבוהה ביותר לספורטאים של העיר. מאחל לכל תושבי העיר שנת פעילות ספורטיבית ומהנה."