צילומים: מודיעינט, ארכיון.

לקראת חג הפסח, יוצא גם השנה האגף לשירותים חברתיים בעירייה בפרויקט נרחב למען המשפחות הנזקקות.  הסיוע ניתן לכ-500 משפחות הגרות בעיר ומוכרות לאגף. באגף לשירותים חברתיים ציינו כי רשימת המשפחות הזקוקות לסיוע מתעדכנת בכל עת, כאשר לעיתים נוספות משפחות חדשות ולעיתים משפחות שהיו רשומות בעבר כבר אינן זקוקות לסיוע.

עמותות רבות נרתמו לסייע וחילקו מאות סלי מזון בשווי של מאות אלפי שקלים. באגף ציינו את "העמותה הצרפתית", עמותת "עזר מודיעין", חב"ד, קהילת יזמ"ה, "מאור למודיעין", ארגון "נשות מודיעין", בית העסק "אחד לבניין", בנק לאומי והקרן לידידות, שתרמה למשפחות המועדוניות תלושי ביגוד בסך 200 שקלים. באגף אמרו גם כי יש תורם, שביקש להישאר אנונימי, שתרם חמישה סלי מזון גדולים למשפחות.

בנוסף אליהם גופים רבים נוספים תרמו תלושי קנייה לחג, ובהם "קואופ" שתרמה 10,000 שקלים, רשת "רמי לוי שיווק השקמה" שתרמה 6,250 שקלים, תורם אנונימי שתרם 1,650 שקלים ותושבים נוספים, אשר ביקשו לתרום בסתר. בנוסף לגופים אלו, באגף לשירותים חברתיים ציינו כי היו תושבים נוספים שבחרו להעביר תרומות פרטיות נוספת כמו תורמת שביקשה ממשפחה רשימת קניות לחג ורכשה עבורה את המוצרים, ותורם נוסף שדאג לארוחת קייטרינג מבושלת למשפחה לערב החג.

סלי המזון ניתנים למשפחות הנזקקות ביותר, כאשר התלושים מחולקים לאלה שלא יקבלו סלים או כתגבור למשפחה שתקבל סל קטן יותר. חשוב לציין כי גם השנה אחד הדגשים בחלוקת המצרכים היה התאמת הסל לאופי המשפחה, בין אם בענייני כשרות ובין אם מדובר במשפחות ברוכות ילדים.

מנהל האגף לשירותים חברתיים, יעקב אלמוג, הודה על התרומות, מהעמותות ומהאנשים הפרטיים, שבעזרתן מצליח האגף לתת מענה למשפחות הרבות בעיר שמוכרות לאגף ונזקקות לעזרה לקראת החג. עוד הוסיף כי מגיעה תודה גדולה גם לעמותות שמחלקות חבילות מזון באופן עצמאי למאות משפחות בעיר, שאינן מוכרות לאגף.

רכזת המתנדבים באגף, רונית שטייגמן בניאן, התרגשה גם השנה מההירתמות הגדולה למען אלו הזקוקים לכך, וביקשה להודות בשם המשפחות שמקבלות את חבילות המזון ותלושי הקנייה, שבזכות התורמים הן יכולות לחגוג את החג כמו כולם ובאופן מכובד.