כבכל שנה גם השנה עמותת חממה אירחה למשך חמישה ימים את ילדי הדרום לפעילות מקסימה של חברותא שכל כולה עזרה הדדית וקירוב לבבות, כאשר עשרות מתושבי העיר לקחו חלק בפרויקט ונהנו, יחד עם בני משפחותיהם מחוויית התנדבות מכל הלב.

בעמותת חממה ציינו כי ההתנדבות המפורסמת של תושבי מודיעין מכבים רעות לא פסחה גם על הפרויקט הנוכחי: "לא היה תושב אחד, בין אם בעל עסק או 'אדם פשוט' מהרחוב ששמע על הפרויקט ולא נרתם לעזור לנו", מספרת מנכ"לית עמותת חממה יעל אלון יצחקי, "קיבלנו סיוע כמעט בכל תחום בין אם באספקת ארוחות חמות על ידי "מכביס", "המטבחון של סימה" או "פיצה  גבינה", שדאגו לכל מחסור  ובין אם "נעמה" שדאגו למתוק בפה , משה ספרים שהעביר לנו חומרי גלם לעבודות יצירה ,"פלסטיק שופ" דאג לנו לכלים חד פעמיים ומפעילי חוגים שרק שאלו אותנו מתי לבוא ובאו עם חיוך כדי לעזור" ואפילו פינוקים לטלפון נתרמו ע"י "אייפרו".

ילדי הדרום, (עוטף עזה) הגיעו לעיר ביום ראשון אחר הצהריים לבושים בחולצות "לעוף על הקיץ" ( נודה שקשה לא להעלות חיוך כואב למשחק המילים), לאחר יום טיול שהתחיל בשבע בבוקר בסיור בנמל אשדוד ונמל התעופה והסתיים במפעל השוקולד שרינה בעין ורד, שהשאיר טעם מתוק ומיד נפגשו עם המארחים שלהם. קשה היה לדעת מי יותר מתרגש, האורחים או המארחים. לאחר כמה דקות נשבר הקרח והילדים כבר יצאו לדרך עם החברים החדשים ומתנות מחברת הנסיעות "שראל " שדאגה לכל ילד לתיק ,כובע ומידנית.

ביום שני בילו הילדים בפארק המים ברעות, שיחקו בבריכה ונהנו מארוחת צהריים דשנה. אחרי מנוחה קלה עברו הילדים למתחם ההולמס פלייס שם נהנו ממסיבת קולנוע על הדשא עם הרבה פינוקים. ביום שלישי נפגשו הילדים עם מפעילי החוגים בעיר שהגיעו לאולמות הספורט וקיימו שלל פעילויות בתחומים שונים: חלק עסקו ביצירות אומנות, חלק שיחקו משחקי כדור וחלק פשוט רקדו ריקודים במגוון סגנונות כמו ג'אז ו-זומבה. בערב הגיעו כולם לבית סחלבים שם נהנו ממופע מיוחד  של "שיפקה" וכן ערכו טקס פרידה מרגש בהשתתפות המשפחות המארחות ונציגי ההורים מהדרום. בטקס לקח חלק גם ראש העיר, חיים ביבס שהודה למארחים על תרומתם הגדולה לילדי הדרום והדגיש שהילדים מוזמנים להגיע לעיר בכל זמן שיחפצו.

ביום רביעי הספיקו ליהנות  מאירוח מפנק בבריכה העירונית ונסעו להמשך לילה בנס הרים וסיור במוזאון המדע לפני חזרתם הביתה.

מנכ"לית עמותת חממה שהובילה את הפרויקט, יעל אלון יצחקי סיפרה כי כל מי שלקח חלק בפרויקט הזה הגיע בהתנדבות מלאה ובחרה להודות לכל העוזרים ובמיוחד לילדי העיר שקיבלו את החברים בזרועות פתוחות: "האמרה 'כל ישראל חברים' קיבלה כאן משנה תוקף ובמשך ארבעה ימים, החום ואהבת החינם ששררו כאן בעיר היוו עבורי עוד הוכחה להון האנושי המדהים שיש לנו כאן בעיר ובסביבתה. אני רוצה להודות לכל מי שבא מאהבה וטרח וסייע להצלחת האירוח  ובאופן מיוחד לעדי מן ומירי מלכא וסיגל לזרוביץ שבלעדיהן כל זה לא היה קורה."