המחלקה לביטחון קהילתי בעיריית מודיעין מכבים רעות, תקיים השבוע מספר אירועים לרגל השבוע הלאומי לגלישה בטוחה ברשת, שחל בין התאריכים 9.2 עד 14.2. 

על פי הנתונים, כל ילד שלישי בישראל נחשף לאיומים או אלימות מילולית ברשת, כל ילד רביעי נחשף לשיימינג או חרם, כל ילד חמישי נחשף לפנייה או הודעה בעלת אופי מיני וכל ילד עשירי נחשף לסחיטה או לגניבת זהות.

במסגרת שבוע זה, ייעשו פעולות מניעה המגבירות את המודעות לגלישה בטוחה בשיתוף עם משטרת מודיעין, בין היתר על ידי הרצאות במוסדות החינוך על ידי השוטרים הקהילתיים, הרצאות להורים, מתנדבים ואנשי המקצוע הפועלים בעיר. בנוסף יחולקו במהלך שבוע זה, מאות מדבקות ברחבי העיר על ידי בני נוער ומדריכי מוגנות, להגברת המודעות לפגיעת קטינים במרחב המקוון ומתן מענה באמצעות מוקד 105- הפועל לצמצום תופעות האלימות והפשיעה במרחב המקוון, באמצעות הסברה, אכיפה והגברת ההרתעה נגד בריונות ברשת.

אילן בן סעדון, מחזיק תיק ביטחון קהילתי: "אנו רואים חשיבות עליונה לספק לבני הנוער המצוין שיש לנו בעיר את כל המידע הנדרש על הסכנות ותופעות הלוואי שיש בשימוש ברשתות החברתיות. לא בכדי הצבנו השנה בראש סדר העדיפות ואנו נותנים דגש מיוחד גם על הסכנות הכרוכות בשימוש ברשתות החברתיות לא רק לבני הנוער שחווים אלימות ברשת אלא להעניק גם להורים כלים לפעול ולהגן על הילדים בחוכמה. יש לנו נוער מצוין של רשות הייתה רוצה בהון כזה בתחומה. אנו מקום ראשון בגיוסים לצה"ל הן הבנים והן הבנות, מקום ראשון בהתנדבות. שנוער שמביא לנו המון כבוד ומוטלת עלינו החובה להעמיד לרשותם את כל האמצעים הנדרשים כדי שימשיכו לעשות כן. אנו בעירייה לא מסתפקים רק בימי עיון והסברה יזומה, אלא גם בשטח, דרך "סיירת הורים". שמהווים אוזן קשבת לבני הנוער ומהווים עזרה וטיפול לנערים שתויים שמלווים אותם הביתה. ההורים שמגיעים לפארקים על מנת לשוחח כאמור וכן להקשיב לנוער על האתגרים עימם הם מתמודדים ביום יום. עצם הימצאותם מונעת אלימות ובעיקר עוזרת להם להתמודד יותר בהצלחה מול תופעות הבריונות ברשת."

מיטל אשור מנהלת המחלקה לביטחון קהילתי : "כיום כולנו משתמשים ברשת ואין אנו יכולים למנוע לילדים להשתמש בה אך חשוב שנלמד ונלמד להשתמש ברשת בצורה חכמה על מנת למזער את הנזקים הרבים. במסגרת תפקידי אנו נפגשים בלא מעט אירועים בהם מעורבים קטינים החווים בריונות ברשת ולכן חשובה הגברת המודעות למוקד 105 וגם מתן כלים לגלישה נבונה ובטוחה."