כחלק מאירועי הקיץ, מקיים אגף הספורט בעמותת סחלבים טיולי אופניים מודרכים ללא תשלום. חובבי הרכיבה מגיעים עם האופניים ויוצאים לסיורי רכיבה ליליים לאור הירח, בשבילי הטבע היפים של העיר. הטיול הראשון  התקיים

ביום חמישי 26.7 והשתתפו בו  עשרות רוכבי אופניים חובבים, הורים וילדים, קבוצות רכיבה ואף מספר זוגות שבחרו לבלות את ט"ו באב ברכיבה לילית משותפת לאור ירח מלא. הרוכבים התכנסו ב"בייקפארק" שבשדרות מנחם בגין ולאחר תדריך קצר, אותו העביר בעז קליין מבית הספר לרכיבה  BIKEGUIDEשהדריכו את הטיול, עלו הרוכבים על האופניים, חבשו את הקסדות ויצאו לדרך.

תחילה נסעו כולם יחד בשבילי האופניים בשדרות מנחם בגין לכיוון מזרח, עלו על הגבעות הדרומיות מול כיכר השוטר ומשם ירדו על עמק איילון דרך הבוסתן לכיוון לטרון. מתחת לגשר החדש של הרכבת עצרו להפסקת רענון של שתייה ואבטיח קר. נקודת העצירה היוותה גם את נקודת הפיצול של הטיול. כאשר המשפחות עם הילדים החלו את דרכן חזרה על טיילת שדרות החשמונאים ומשם ימינה לשד' מנחם בגין עד לבייקפארק ובכך סיכמו מסלול חווייתי של 13 ק"מ. במקביל המשיכה הקבוצה האתגרית במסלול ארוך יותר שכלל מעבר ביער שעלבים, הפארק הטכנולוגי ומשם חזרה דרך פארק השכנות לכיוון רעות ודרך יאיר פרג, לנקודת המפגש. עייפים אך מרוצים סיכמו הרוכבים בקבוצה זו 23 ק"מ של רכיבה חווייתית בשבילי הרכיבה היפים שסובבים את העיר.

טיול נוסף בסדרה זו יתקיים גם ביום חמישי 23.8 ובמסגרתו יצאו המשתתפים לרכיבה מודרכת בוואדי ענבה.

הרכיבה נערכת לאחר שקיעת החמה ומאפשרת חוויה מהנה הן לרוכבי לילה וותיקים והן לאלו שזו תהיה הרכיבה הלילית הראשונה שלהם. באגף הספורט הדגישו השבוע כי ההשתתפות ברכיבה אינה כרוכה בתשלום, יחד עם זאת על מנת להשתתף ברכיבה יש להצטייד באופניים תקינים, קסדה, פנס, מים לשתייה ופנימית להחלפה.