התחרות התקיימה בחסות מועדון 'רוטרי' מודיעין והוקדשה לזכרה של תושבת מודיעין עינת זמיר ז"ל אשר נספתה בתאונת דרכים בירושלים, ביום ראשון ה-21 לספטמבר 2014 יצאה עינת ממודיעין לירושלים, נסיעה שגרתית ביום שגרתי. בעת שחצתה באור ירוק, כהולכת רגל את מעבר החצייה , פגעה בה מכונית, פגיעה אנושה וקטלנית. ביום שלישי ה 23 לספטמבר נקבע מותה. למרות הכאב הגדול, החליטה משפחתה לתרום את אבריה ובכך להציל חיים אחרים.חברי מועדון רוטרי מודיעין החליטו להביא למודעות את נושא הבטיחות בדרכים באמצעות קיום תחרות ציור באמונה שככל שנעמיק את המודעות לנושא זהירות בדרכים, כך נציל יותר חיים ונצמצם את כמות הנפגעים בשאיפה לאפס.

 בטקס סיום התחרות אשר התקיימה במתנ"ס סחלבים השתתפו, מר שלמה פסי, מ"מ וסגן ראש העירייה, מר משה (מויש) לוי - מחזיק תיק החינוך וסגן ראש עיר, גב' נירה אדן חברת מטה באגף זה"ב, נגישות ואורח חיים בטוח במשרד החינוך.

כיבדו את הטקס בנוכחותם משפחתה של עינת זמיר ז"ל ואחותה, עידית אבו נשאה נאום שלא השאירה עיין ייבשה באולם וכך אמרה "...נתוש נהרגה ביום ראשון בתאונת דרכים, בעת שחצתה במעבר חצייה, נהגת שלא עצרה באדום שעטה לכוונה ופגעה בה פגיעה חזיתית ואנושה. שבריר שנייה שבו נהרסו חיים שלמים. נתוש השאירה אחריה בן, בעל, הורים ושתי אחיות. עם כל הכאב, אני עומדת כאן היום בגאווה, כי נתוש שלי, היא בעצם נתוש של כולנו. זכות גדולה נפלה בחלקנו שנתוש הפרטית שלנו הפחה לנתוש של כולם ואני רוצה לומר תודה, בשם כל המשפחה, תודה לכם ילדים יקרים שבהשתתפותכם בתחרות, אתם מנציחים את זכרה של נתוש הפרטית שלנו. במותה ציוותה לנו את החיים, חיים של שמחה ונתינה ולכם ילדים יקרים שעטו קדימה עם כל חלומותיכם, הגשימו אותם, ובבקשה שמרו על עצמכם בכבישים".

פעילות זו מהווה חוליה חשובה בשרשרת הפעילויות הרבות של חברי מועדון 'רוטרי' בעיר במשך עשרים שנה מאז הקמתו של המועדון בשנת 1998.בתהליך התחרות נחשפו התלמידים לחוקי התעבורה כמשתמשי הדרך (הולכי רגל, רוכבי אופניים, ונוסעי מכונית) והביעו את הנלמד בציור.