מחלקת הקליטה בעיריית מודיעין מכבים רעות חגגה את תחילת השנה החדשה עם פתיחתן של שש כיתות אולפן חדשות ב'מרכז לעולה'. בכיתות ילמדו כ-100 עולים חדשים וכמו בכל שנה, גם השנה ציינו במחלקת הקליטה את ראש השנה באירוע שנערך ביום שלישי 24.9, המקדם את פני העולים החדשים ואת הלומדים באולפן יחד עם עולים ותיקים יותר,  הרימו כוסית לכבוד השנה החדשה, טבלו את התפוח בדבש ושרו שירי ארץ ישראל מן העבר וההווה. נכחו ובירכו באירוע מנהלת מחלקת הקליטה רוזיטה ברלין ונציגות מטעם אגף החינוך למבוגרים במשרד החינוך.

בנוסף, ביום שני בערב 23.9  התקיים אירוע ראש השנה המרכזי של מחלקת הקליטה. באירוע היו כ- 150 עולים חדשים וותיקים. האירוע הססגוני כלל גם תיאטרון פולקלור "תפוח בדבש" אשר הציג תכנית מגוונת בשם "סביב העולם בלילה אחד" עם שירים וריקודים עממיים בשפות שונות.

נכחו  ובירכו באירוע רב העיר, הרב אלחרר,חברת המועצה,  נגה כץ רפפורט, מחזיקת תיק הקליטה, רוזיטה ברלין מנהלת מחלקת הקליטה ונציגים ממשרד הקליטה. כל המברכים הדגישו שכמו בכל שנה, ישנה ציפייה לעולים חדשים שיגיעו לישראל ומברכים אותם ואת כל בית ישראל בשנה טובה, מוצלחת וקליטה מהירה וקלה.

נגה כץ רפפורט, מחזיקת תיק הקליטה: "שנה חדשה היא התחלה חדשה, ורק עולה חדש מבין מה זו התחלה חדשה באמת, כמה זה מאתגר לחשב מסלול מחדש דווקא בישראל. מצדיעה לכם על הצעד הענק שעשיתם. המחויבות הקטנה שלנו היא להקל עליכם בכל התהליך וכך נמשיך לעשות."