החודש אירחה מחלקת הקליטה של עיריית מודיעין מכבים רעות, משלחת של שמונה מנהלות בתי ספר מהעיר טאלין, בירת אסטוניה.

המשלחת הינה חלק מתוך קבוצה גדולה יותר שהגיעה לישראל ל - "למידת רעים", במטרה ללמוד שילוב של תרבויות שונות בתוך מסגרת חינוכית. בין השאר למדו המנהלות המתארחות על השיטה שבה מלמדים את השפה העברית לעולים חדשים באולפן, בדגש על שילוב של עולים חדשים ממדינות שונות.  כמו כן ביקרו חברי המשלחת בבית הספר "יחד" ונחשפו לייחודיות של בית הספר.

מנהלת מחלקת הקליטה, רוזיטה ברלין, ציינה כי חברות המשלחת התעניינו מאד בתהליך ושאלו שאלות רבות. המנהלות סיפרו על עבודתם במסגרת לימוד שפה והקשיים שבהם הם נתקלים במדינתם. בהמשך שמעו חברות המשלחת הרצאה מפי ברלין על לימוד השפה העברית באולפן לעולים חדשים בפרט ולקליטת העלייה בכלל. בדבריה הדגישה ברלין את נושא שילוב והדרכת העולים החדשים בארץ, לאור פערי התרבות הגדולים.

תושבת העיר, מדלן קנציפר, אשר סייעה בארגון המפגש בין המשלחת האסטונית למחלקת הקליטה, הוסיפה כי אסטוניה נחשבת לאחת המדינות המובילות באירופה בתחום החינוך וסיפרה כי מידי שנה יוצאות מאסטוניה משלחות מסוג זה למדינות שונות בכדי ללמוד וליישם שיטות לימוד שונות ומתקדמות. בסוף האירוח הודו האורחות האסטוניות למארחים על קבלת הפנים החמה ועל המידע שקיבלו בעיר וציינו כי יפעלו לממש אותו באסטוניה.