פרויקט זריקת עידוד מופעל ע"י בני נוער מהעיר, המתנדבים ב- "קבוצת הליצנים הקהילתית"  של מחלקת הנוער והצעירים בשיתוף פעולה עם מינהל החינוך העירוני.  במסגרת תכנית ההכשרות לחברי הקבוצה הם עוברים סדנא להכרת יסודות הליצנות הרפואית על מנת לסייע ברגישות ומקצועיות להתמודד עם החרדות שעולות אצל הילדים, אך יחד עם זאת לאפשר את ההתנהלות המקצועית בשטח.

במהלך החודש האחרון, הגיעו בני הנוער המתנדבים בקבוצת הליצנים הקהילתית לכיתות א' בבתי הספר היסודיים במודיעין מכבים רעות, במהלך ימי החיסונים. זו שנת הלימודים השלישית בה פרויקט "זריקת עידוד" ביוזמת מחלקת הנוער והצעירים מתקיים כדי להקל על המערכת כולה את יום החיסונים.

לקראת ההתנדבות בבתי הספר, עוברים בני הנוער בקבוצה הכשרה מיוחדת המתמקדת בליצנות רפואית-קהילתית. בהכשרה נערכות סימולציות של יום החיסונים, החל מכניסת הליצנים לכיתה בבוקר כתלמידים מן המניין ועד לתום החיסונים בכיתה. הפעילות בבית הספר מתואמת מראש מול בית הספר ומול הצוות הרפואי ומטרתה לשמור על המסגרת הבית ספרית, להפחית חרדות אצל הילדים וכן, להרגיע את ההורים.

הליצנים מגיעים בלבוש מצחיק, ללא איפור ועם אביזרים בסיסיים כדוגמת בועות סבון ועוד, כדי לסייע בהסחת הדעת אצל הילדים ולהעלות את אחוז המתחסנים באותו יום. מעבר לכך, הם מוסיפים צחוק וצבע לכל שיעור בו הם נמצאים, במקביל ללמידה השוטפת. 

צילום: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות