מאת: גיא גפן

שינוי משמעותי בצמרת סיירת ההורים של מודיעין. רמי כהן, היו"ר היוצא, סיים את תפקידו בחלוף חמש שנים. ערן רוזמן החליפו בתפקיד. בתחילת החודש, נפרדו ראש העיר, חיים ביבס, ומועצת העיר מהיו"ר היוצא והודו לו על פועלו עבור בני הנוער במודיעין מכבים רעות. עוד נכחו באירוע כל ראשי הצוותים של סיירת ההורים. היו"ר הנכנס ערן רוזמן זכה לאיחולי הצלחה בתפקידו החדש.

ערן רוזמן בתגובה: "אני תושב מודיעין כ- 20 שנים. בסיירת ההורים אני מתנדב כבר שמונה שנים, מתוכם בחמש השנים האחרונות משמש כראש צוות. כיו"ר הסיירת אני ממשיך להיות גם ראש צוות בפועל. כיום ישנם 135 מתנדבים פעילים ב-10 צוותים שונים. המטרה העיקרית שלי היא להגביר את המעורבות ההורית בפעילויות בני הנוער בעיר".

 ערן רוזמן היו"ר החדש של סיירת ההורים במודיעין | צילום מסך מפייסבוק

עוד מספר רוזמן כי תמיד יש דרישה להוספת הורים נוספים לסיירת: "אנחנו מבצעים זאת בעיקר בתחילת השנה בבתי הספר, כך שאני מניח שהפעם הבאה שנצרף הורים לסיירת תהיה בתחילת שנת הלימודים הבאה".

סיירת ההורים במודיעין מכבים רעות הוקמה בשנת 2008, כאשר מטרת פעילותה היא לצמצם התנהגויות סיכון בקרב בני הנוער בעיר, כדוגמת: שתיית אלכוהול, שימוש בסמים, ונדליזם ברחבי העיר וקטטות.

גם בשיא הקור יוצאים מתנדבי סיירת ההורים לפגוש את בני הנוער בפארקים ברחבי העיר | צילום מסך מתוך פייסבוק

ההורים מסיירים בצוותים בפארקים ובמקומות הבילוי של בני הנוער, משוחחים עם הצעירים בגובה העיניים ומסייעים להם בשעת הצורך.  מאז הקמתה של הסיירת טיפלו אנשיה במאות אירועי אלימות, ונדליזם ושתיית אלכוהול בקרב בני הנוער בעיר. כולם מבקשים להשפיע על שלומם ועתידם של ילדיהם וילדינו, לשמש דמות מבוגר אחראי וקשוב, ולדאוג שילדי העיר יחזרו הביתה בשלום.

מחלקים תה חם בלילה קר | צילום מסך מתוך פייסבוק

סיירת ההורים פועלת בימי שישי בלילה בין השעות 23:30 ועד 4:00 לפנות בוקר, כאשר כל הורה נדרש להתנדב אחת לחודש בלבד. ראוי לציין, כי סיירת ההורים היא גוף התנדבותי ולא מהווה גורם אכיפתי. ההורים בסיירת מגיעים ממקום של הקשבה, הכלה ואהבה. בסיירת רואים ההורים בפעולותיהם עשייה, מעורבות ואחריות קהילתית למען הילדים.

חברי הסיירת קוראים למתנדבים נוספים להצטרף אליהם: "ככל שיהיו יותר הורים מתנדבים, כך נוכל לייצר סביבה בטוחה ומוגנת יותר עבור ילדינו היקרים".