אירועי יום העצמאות לשנת 2019, שיתקיימו ביום רביעי 08.5.2019, יכללו הופעות על שלוש במות ומוקדי חגיגות שונים:

בבמה המרכזית - אמפי פארק עמק החולה, החל מהשעה 20:00 יועבר בשידור ישיר טקס הדלקת המשואות בהר הרצל. לאחר מכן, ייערך טקס מעבר בין יום הזיכרון ליום העצמאות ולאחריו בשעה 20:50 תעלה לבמה להקת תיסלם. בשעה 22:25 יופיע הזמר קובי אפללו וכן, יופיעו באירוע גם להקות עירוניות.

בני הנוער, ייהנו ממופע של נדב גדג' בחצות,  ובשעה 1:00 בלילה, יככב דיג'יי זיו ירושלמי.

זיקוקי הדינור מתוכננים להאיר את השמיים בשעה 20:50, 21:35 ו-22:30.

בבמה במכבים: ברחבת הדשא המרכזי של מרכז מכבי עולמי, יתקיים מופע קהילתי בהשתתפות חנה לסלאו ולהקות מקומיות. 

במתחם האולפנה: ברח' נחל צלמון 21, יופיע הזמר נתן גושן ולאחריו, הרקדה המונית עם להקת "קולות".

במקביל, תיערך במרכז הירידים סמוך לקאנטרי סנטר הרקדה המונית של מוזיקה ישראלית וריקודי עם  המרקיד דן עייני.

בנוסף, החל מהשעה 23:00 עד אור הבוקר, יתקיים ערב שירה בציבור מסביב למדורה בגבעת הברושים עם יוסי לב ותזמורתו שמארחים את המופע "פתאום נפל עלי אביב" יחד עם מוני ארנון וסוזי מילר. הישיבה על מחצלות וכריות, יהיה כיבוד קל.

ביום חמישי 9.5, תיערך תערוכת "מצה"ל באהבה", עם כלי רכב צה"ליים, אמצעי לחימה ומיגון, אמצעי קשר ואיסוף ועוד, שמעניקים לילדים חוויה מהנה, פטריוטית ומלמדת. בין השעות 10 בבוקר עד 3 בצהריים, במתחם הכורכר מול קניון עזריאלי.  

ראש העיר, חיים ביבס: "מדינת ישראל חוגגת 71 שנים להקמתה וביום זה אנחנו נחגוג את החג המאחד את כל אזרחי ישראל עם אמנים מהשורה הראשונה בישראל בכל הז'אנרים על מנת לאפשר לכל אחד ואחת מהתושבים ליהנות ממוסיקה ישראלית נהדרת ולא פחות מכך, ליהנות מהלהקות המקומיות שלנו שיופיעו גם הן על הבמות המרכזיות."

אלעד שמעונוביץ', מחזיק תיק התרבות: "אירועי יום העצמאות בעיר, הם אחד מנקודות השיא בפעילות התרבות במהלך השנה. בתמהיל והתקציב של האירועים, אנחנו משתדלים לשמור על נקודת איזון בין אמנים איכותיים ואהובים, לבין מחירים שפויים ללא חריגות בתקציב. אנחנו מזמינים את כל התושבים לבוא וליהנות מאירועי יום העצמאות, ללא תשלום, ברחבי העיר."

אלון שמידט, ראש אגף תרבות ואירועים: יום העצמאות הינו יום חג לתרבות הישראלית על גווניה ורובדי החברה ישראלית  במודיעין מכבים רעות נחוג את אירועי יום העצמאות השנה בסימן חגיגות האירוויזיון המתקיימים בארץ והגאווה הישראלית והבינלאומית. אני מזמין את כולם לבוא ולהנות ממיטב האירועים ועם מיטב האמנים מקצועיים ולהקות המקומיות

קרדיט צילום : נתן גושן : טלי בן אריה , קובי אפללו: רגב גל ,  תיסלם : אוהד רומנו , נדב גדג : דניאל קמינסקי