כ-30 בני מצווה הגיעו נרגשים לבניין העירייה ביום שני 15.3.21, יחד עם בני משפחותיהם שבאו לקחת חלק באירוע המשמח. הנערים והמשפחות פגשו את הרב אליעזר שנוולד, ראש הישיבה, שתלמידיו ליוו לאורך כל התהליך את בני הנוער. הרב בירך את התלמידים ובני משפחותיהם ואיחל להם הצלחה רבה בהמשך דרכם. במפגש נכחה גם נגה כץ רפפורט מחזיקת תיק תרבות יהודית בעירייה, וגם היא בירכה את הצעירים בהגיעם לבגרות.  לאחר מכן, התארגנו הנערים לתמונה משותפת למזכרת ומשם המשיכו לירושלים כחלק מהחיבור לזהות היהודית ולהיסטוריית עם ישראל, ביחד עם בני משפחותיהם.

במסגרת היום החוויתי נהנו בני המשפחות מסיור ברובע היהודי ובכותל.

התכנית, בהובלת מחלקת תרבות יהודית באגף תרבות ואירועים, נקראת על שמו של הרמטכ"ל ה-15 של מדינת ישראל, שהיה תושב העיר, רא"ל אמנון ליפקין שחק ז"ל ומאורגנת על ידי אגף תרבות ואירועים – תרבות יהודית, בשיתוף עם ישיבת ההסדר "מאיר הראל" והקרן למורשת הכותל.

נגה כץ רפפורט, מחזיקת תיק תרבות יהודית: "התרגשתי לשוב ולראות קבוצת נערים שמחפשים את הקשר הפנימי שלהם לשורשים היהודיים שלהם. בעת המעבר לגיל הבגרות הזכרתי להם להישאר גם ילדים, כי רק מי שחולם כמו ילד, רק מי שמעז כמו ילד, יכול להגיע לפסגות שאף מבוגר לא יכול לתאר לעצמו."