האירוע הספורטיבי ייערך ביום שישי 26.10.18 בשעה 12:30 במגרשי הכדורסל של תיכון מו"ר ברעות, בהשתתפות עשרות קבוצות כדורסל חובבות של בנים ובנות מגילאי 9 ומעלה.

אירוע הסטריטבול מוקדש, זו השנה ה-12, לזכרו של סמ"ר עוז צמח ז"ל, בן העיר, שנפל בקרב גבורה במהלך מלחמת לבנון השנייה וקיבל צל"ש אלוף פיקוד הצפון לאחר מותו.

האירוע יכלול כאמור את אליפות העיר בכדורסל 3 על 3, אך לצד המשחקים ייהנו המשתתפים גם ממתחם פעילות, תחרות קליעה, שולחנות משחק והגרלות נושאות פרסים.

עוז, בנם של אלישבע וחיים צמח ואחיהם של יוסי, אורן, יפעת ושני, היה אדם שאהב לתת מעצמו לאחרים בכל מצב וללא תנאי – "מלח הארץ" במלוא מובנה של המילה, למד בבית הספר היסודי "רעים" בישוב, המשיך בחטיבת הביניים "מור" וסיים בתיכון "מכבים רעות" בהצטיינות במגמת הביוטכנולוגיה. עוז היה נחוש לשרת בקרבי, ולתרום מיכולתו ומכישוריו למדינת ישראל. הוא התגייס לצה"ל ושובץ בחיל השריון, בגדוד 53 של חטיבה 188, שם זכה עוז להערכה רבה מצד מפקדיו, פקודיו וחבריו ליחידה, בשל אישיותו והסגנון המיוחד בו מילא את תפקידו. עוז נפל בקרב בעינתא-בינת ג’בל בדרום לבנון ביום שבת, י"ח באב תשס"ו, 12 אוגוסט 2006, עת פיקד על צוות טנק הבחין במצוקת צוות טנק שכן, נטל יוזמה לחילוצו. הטנק הפגוע על צוותו חולץ על ידי הצוות של עוז. לאחר סיום פעולת החילוץ הטנק של עוז וצוותו ספג פגיעה ישירה רבת עוצמה ועוז ושלושת חבריו, הטען-קשר הרן לב, התותחן ינון ניסן והנהג דן ברוייר נהרגו במקום. המשימה האחרונה בחייו הוקדשה להצלת חיים תוך גילוי עוז, אומץ לב וגבורה הראויים להערכה. כל זאת תחת אש אויב מאסיבית באור יום. על פעולה זו הוענק לעוז ולצוות הטנק צל"ש אלוף פיקוד הצפון.

באגף הספורט בעמותת סחלבים ובבית הספר העירוני לכדורסל מזמינים השבוע תושבים שמעוניינים לקחת חלק באירוע, לארגן קבוצה של 4 שחקנים, להירשם באמצעות אתר סחלבים ולבוא להתחרות. דמי ההשתתפות בטורניר הם 100 שקלים לקבוצה אשר מזכים את המשתתפים בחולצות ספורטיביות של האירוע.

צילום:חורחה נובומינסקי