לראשונה יקיים המרכז למשפחה באגף לשירותים חברתיים בעיריית מודיעין מכבים רעות, סדנת "אבהות בשטח". מדובר בסדנה ייחודית לאבות לילדים עם צרכים מיוחדים שכל כולה נערכת בטבע. הסדנא תועבר על ידי שני מנחים עם ניסיון רב בהנחיית קבוצות כאלו – ג'וליאנו רדיאנו מטפל שטח וערן גולני עו"ס קליני.

 מסע "אבהות דרך הטבע", מתבסס על הטבע כמרחב התבוננות בנוי כמסע התפתחות ולמידה בשטח. זהו מסע למידה שהוא גם מוחשי - המשתתפים נעים באופן קונקרטי בין מקום למקום בשטח, וגם תהליך פנימי של מפגש עם מקומות פנימיים. הפרקטיקה הטיפולית תסייע למשתתף להתמודד עם השאלות אותן הוא שואל בהתבססות והתייחסות לתפיסות ולמודלים של טיפול שטח, תוך כדי סינתזה עם מודלים וגישות טיפול עכשוויות. מטרת הסדנא ליצור מסגרת התייחסות דינמית, יצירתית, חיה ומתאווה לגעת, לשאול שאלות ולעורר תהליכי טרנספורמציה, ריפוי והתפתחות. המפגשים מעודדים חיבור לטבע ולקיחת אחריות של כל משתתף בשטח לחקר וגילוי של שאלות "משמעות" הנוגעות לנושא האבהות על כל צורותיה וגווניה.


המרכז למשפחה הינו שירות משלים באגף לשירותים חברתיים. המרכז נותן מענים למשפחה שסובבת את הילד המיוחד, ללא הבדל לקות או תפקוד. המענים ניתנים בצורות שונות ומגוונות: פעילויות פנאי והפוגה, הרצאות, ערבי זכויות, קבוצות תמיכה ועוד. קהל היעד הוא המשפחה שעוטפת את הילד- אבות, אימהות, אחים, סבים סבתות.


ההשתתפות בסדנא ללא עלות והיא מתחילה ביום ראשון 14.11 ותימשך חמישה מפגשים של שעה וחצי. יש להירשם מראש, מספר המקומות מוגבל. לפרטים – 074-7048608 או במייל – modiinsfamily@gmail.com

עמיעד טאוב, משנה לראש העיר ומחזיק תיק שירותים חברתיים סיפר: "העצמת המעגל המשפחתי של משפחות עם צרכים מיוחדים הינו משמעותי לשיפור איכות חייהם של כל בני המשפחה. הפרויקט החדש משלב בין יצירת קהילת אבות מיוחדים באופן הטרוגני של לקויות שונות ובמקום בטוח המעודד אבות להביע את עצמם והוא שיעור נכון לחיזוק התא המשפחתי."