מיזם "נעים להכיר",  נולד לפני שלוש שנים במודיעין מכבים רעות והוא נחשב לאירוע השיא של אירועי חודש האישה בעיר, לציון יום האישה הבינלאומי.

מטרת המיזם לחבר בין עשרות נשים יזמיות תושבות העיר, לקהל רחב של תושבים ומבקרים. השנה, יתקיימו לראשונה הרצאת של נשים יזמיות גם במרכזים המסחריים בעיר בנוסף על אלו שיתקיימו בבתים הפתוחים. 

ביום שלישי 26.3, יתקיימו פעילויות בארבעה מרכזים מסחריים: מודיעין סנטר, מרכז קייזר, הפארק הטכנולוגי ומרכז עינב. תכנית עשירה בהרצאות מגוונות עם טיפים וכלים מעשיים צפויה באותו יום, כך למשל, הרצאה על כלכלת משפחה וניהול תקציב משק בית, הרצאה על הבנת הצרכים של הכלבים מפי מאלף כלבים, הרצאה על משכנתאות, טיפים שימושיים לעיצוב ושיפוץ הבית ועוד.בימים חמישי עד שבת 30-28 במרץ, יתקיים פרויקט "נעים להכיר" עם עשרות נשים יזמיות תושבות העיר שיציעו, ללא תשלום, הרצאות וסדנאות בקשת רחבה של תחומי עניין ובאווירה ביתית, קהילתית ונעימה. כך למשל, יוכלו המבקרים ליהנות מהרצאות על תשוקה מינית, חיזוק אהבה עצמית ותת מודע, סדנת כתיבה חווייתית, רפואה תזונתית ועוד מפגשים מרתקים ומהנים. אירוע זה מהווה גם שיאו של חודש האישה בעיר, אשר מעצים ומעלה למודעות את תחומי עיסוקן של נשות העיר, ומעניק זרקור על פעילותן.

את רשימת הבתים הפתוחים והמרכזים המסחריים המלאה ואת הפעילויות השונות, ניתן למצוא באתר העירייה תחת הלשונית "תרבות ופנאי" .

לרשימת הבתים הפתוחים המלאה והפעילויות השונות לחצו כאן

כל הפעילויות יתקיימו ללא תשלום, אך יש להירשם מראש כיוון שמספר המקומות מוגבל.

אורנה מגר, יועצת ראש העיר למעמד האישה ומנהלת המרכז הרב תחומי: "מיזם "נעים להכיר " הולך ומתרחב בעיר , ומאפשר לתושבים שלנו ליהנות ממפגשי ידע, העשרה והרחבת האופקים , בסלון הביתי של המרצות והמנחות ברחבי העיר, בהתאם לתפיסה שלנו כ"עיר לומדת " ראשונה בישראל, לקיים למידה בין התושבים ועימם במרחב העירוני  אך באווירה ביתית וקהילתית. אנחנו, צוות המרכז הרב תחומי, נהיה שם אתכם, יחד עם חברי המועצה עדי מן ושחר מי און , וצוות ההפקה הילה מזרחי וחני בן יהודה."

עדי מן, ראש הוועדה לשוויון מגדרי: "פרויקט "נעים להכיר", בו אני לוקחת חלק פעם ראשונה כחברת מועצה, הוא פרויקט קהילתי חשוב שמחבר בין קהילה נשית, יזמית ויוצרת לתושבים, באופן ישיר וחווייתי. זוהי בעיניי, אחת הדרכים הנפלאות לקידומן של נשות העיר, ששמה זרקור על עשייתן הענפה, לצד תחומים רבים שבכוונתי ליזום וללוות, באשר לשוויון מגדרי בעירנו."

שחר מי-און, מחזיק תיק קידום עסקים קטנים וטיפוח יזמות: "העסקים הם העסק של העיר. הם ליבה של עיר חיה ונושמת. לשמחתי הרבה, העירייה פועלת עם הפנים לעסקים, ובכוונתי ללוות את העסקים בעיר. אני נמצא בשטח, משתף בתכניות עתידיות, פוגש בעלי עסקים ובעלי תפקידים בעירייה ובגופים העירוניים, שמחברים בין העסקים לצמיחה, בין הצמיחה לתושבים ולעירייה. יש הרבה עבודה, הרבה מה לשנות וכבר היום קידמנו פתרונות לפישוט תהליכי רישוי והיתרים, מקדמים חממה לעסקים, במטרה לסייע ליזמים המתקשים לשאת בנטל השכירות ועוד הרבה מהלכים. צאו לחזק את העסקים בפרויקט "נעים להכיר", לחוות ולקחת חלק בעסקים המצוינים והמגוונים שנמצאים בעיר עבורכם."

צילום מתוך נעים להכיר 2: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות