צילום: מוטי אלמליח

ביום חמישי (18.01.24), התקיים ביער בן שמן הסמוך לעיר, טקס נטיעות לזכרם של הנופלים והנופלות במלחמה ולזכרם של קורבנות מתקפת הטרור הנוראית שהתרחשה בשביעי לאוקטובר, בני ובנות העיר מודיעין מכבים רעות.

את היוזמה המרגשת תכננו והפיקו חברות "נשים ממודיעין", קרן בן-נון ובלה לבוביץ', בשיתוף עם קק"ל. משפחות הנופלים הוזמנו לנטוע עץ לזכר יקיריהם, כאשר 15 ממשפחות הנופלים, הנופלות והנרצחים מהעיר השתתפו באירוע. גם חה"כ תא"ל במיל' שרון ניר (ישראל ביתנו) השתתפה בטקס ונטעה שלושה עצים נוספים לבקשת שלוש משפחות שלא יכלו להשתתף בטקס.

קרן בן-נון, יו"ר "נשים במודיעין" אמרה בפתח הטקס כי: "השנה חשבנו שהמעט שאנו יכולות ויכולים לעשות כדי לנטוע תקווה, תרתי משמע, הוא לקיים את המעמד הזה עם המשפחות שאיבדו את היקר להם מכל. אנחנו מקוות להראות לכם את ההערכה שלנו ליקירכם, לחבק אתכן מתוך תקווה שתמצאו בכך מעט נחמה".

"לדעתי יש משהו סימבולי בלטעת עץ חדש", הוסיפה בן-נון. "להבין שהוא יעמוד פה לזיכרון, לשנים רבות. הוא ישלח שורשים במקום הזה בו אנחנו גרות וגרים, יצמיח גזע חזק, ענפים ועלים, ייתן צל ונוי למטיילים ויצמצם את זיהום האוויר. כמו היקירות והיקרים שלכם המשפחות, העצים יזכירו לנו שכאן אנו חיים וכאן מקומנו וממש כמו הגיבורים והגיבורות שלנו הם ייתנו לנו ולסביבה חיים".


בלה סביצקי, אמו של רס"ל יונתן סביצקי ז"ל ממודיעין, לוחם ביחידת אגוז שנפל בקרב במוצב כיסופים ב-7 באוקטובר השתתפה באירוע וסיפרה: "יונתן גדל בטבע ומאוד אהב נופים. לכן בכל פעם שאני רואה טבע ונוף יפה אני חושבת עליו".


סביצקי ז"ל הוזעק עם חבריו ליחידה לשחרר את מוצב כיסופים. בחמ"ל המוצב התבצרו 32 תצפיתניות, 3 נשים, תינוק ו-14 חיילים מחטיבת גולני שרובם נפצעו. הקרב נמשך 7 שעות ובסופו שוחררו כל השוהים בחמ"ל, אך המחיר היה כבד. יונתן ושני חבריו, עמית פלד ואלעד ששון, נהרגו.