בשער:עמותת "רצים ותורמים" ותלמידי ביה"ס רעים בחנוכת המתחם. צילום: בית אקדם.

ביום חמישי 7.6, חנכו תלמידי בית הספר רעים ומתנדבי עמותת "רצים ותורמים" את מתחם נפעילויות החדש ב"בית אקדם".  בטקס, בו גם נקבעה המזוזה במבנה, לקחו חלק בני משפחות אקדם, יו"ר העמותה מיקי וינקלר ומנהל בית אקדם ינקי צור, ראש העיר חיים ביבס, ממלא מקומו שלמה פסי, המשנה למנכ"ל העירייה גיא עידו, מנכ"ל עמותת סחלבים מיקי בר, מנהל האגף לשירותים חברתיים יעקב אלמוג ותושבים נוספים שבאו לחנוך את המתחם החדש בבית אקדם הממוקם ברעות.

שיפוץ המתחם, אשר משמש גם כמקלט שכונתי לשעת חירום, בוצע על ידי העירייה והוא כלל בין היתר: עבודות בינוי, גינון, חשמל ומים לצורך הכנת המרחב לפעילות "בית אקדם". המרחב החדש משתרע על פני כ-200 מ"ר, שחולקו לארבעה חללי פעילות שונים, אשר צויידו באמצעות תרומות: הראשון, חדר פעילות של משחקיה ויצירה המאובזר בשולחנות ומשחקים. השני, מטבח טיפולי עם חדר אוכל המשמש פעמיים בשבוע את ילדי המועדונית של "סחלבים" בשעות אחה"צ, ובשאר הימים משמש כמטבח טיפולי עבור קבוצות תמיכה, חוגים ועוד. האולם השלישי מאובזר בציוד ג'ימבורי ואולם ספורט טיפולי שבו ניתנים טיפולים פרטניים וקבוצתיים של פיזיותרפיה ובהמשך יתקיימו בו גם חוג יוגה וחוגים שונים של התעמלות. בנוסף, משמש המתחם בשעות אחה"צ כג'ימבורי להנאה ומשחק עבור המשפחות וגם לשילוב בין חברים. החדר הרביעי, חדר חמים ורגוע של ספרייה מגוונת בה יכולים למשל בני הנוער המתנדבים להקריא סיפורים לילדים ומאפשר מקום אינטימי ושקט לזמן איכות בין בני המשפחה והחברים. מתחם הפעילות החדש מופעל על ידי מבוגר מתנדב אחראי ובסיועם של בני נוער שבאים להתנדב במקום.

כאמור, הטקס נערך בשיתוף עם עמותת "רצים ותורמים לקהילה" המקומית, אשר גייסה תרומה נכבדת לרכישת מזרן רצפה מיוחד, בעלות ניכרת, עבור אולם הספורט הטיפולי החדש. חברי העמותה בהובלת יו"ר העמותה יובל כהן, מתנדביה ורציה, קיימו הפנינג ריצה שהוזנק בפארק המים ברעות, במסלול שאורכו היה מעל 1.5 ק"מ,  עד ל"בית אקדם", שם הצטרפו לטקס חנוכת המתחם החדש. בריצה השתתפו גם תלמידי בית-הספר היסודי "רעים" אשר במהלך הטקס אף העניקו ל"בית אקדם" תרומה עבור הצטיידות נוספת.

"בית אקדם" מהווה מודל ייחודי וחדשני בארץ, המעניק מענה קהילתי כולל ושלם לטיפול באוכלוסיה שעל הרצף האוטיסטי, בכל הגילאים ובכל טווח התפקודים, וכן לבני משפחותיהם. במקום ניתנים שירותים סוציאליים על ידי העובדות הסוציאליות של האגף לשירותים חברתיים של העירייה, מהמקום פועל המרכז למשפחות אשר נותן שירות ומענה למשפחות המשתייכות לכלל הצרכים המיוחדים בעיר, ניתנים טיפולים פרא-רפואיים על ידי המרכז לטיפול וחקר באוטיזם (העמותה לילדים בסיכון) ומתקיימים חוגים שונים, קבוצות תמיכה להורים, הרצאות העשרה ופעילויות משפחתיות ועוד ועוד. "בית אקדם" פועל בימים אלה גם בתחום הדיור מתוך מטרה להקים בעיר מערך דיור שלם עבור בוגרים על הרצף האוטיסטי, ובעתיד הקרוב ירחיב "בית אקדם" עוד יותר את תחומי פעילותו מתוך רצון וכוונה לתת מענה לכלל הצרכים של אוכלוסיית היעד אותה הוא משרת.

בעמותת "אקדם" חברות כיום מעל 100 משפחות ופועלים במסגרתה מעל 100 מתנדבים מקרב תושבי העיר. העמותה החלה את דרכה כקבוצת הורים בשנת 2009, שהפכה לעמותה רשמית בשנת 2015 ובסוף שנת 2017 פתחה, בסיוע של עיריית מודיעין-מכבים-רעות, את "בית אקדם".