בשבוע שעבר נחנכו שני מתחמי "פארק יקותיאלי" במכבים, על יד כיכר יקותיאלי. המתחם החדש משתרע על פני כ-3.5 דונם, והוא משלב מתקני משחק לפעוטות וילדים, נדנדות ומתקן משחק משולב מונגש עם מגלשה והצללה. בנוסף, כולל הפארק אלמנטים לרווחת כלל התושבים כמו למשל, שולחנות בטון עם ספסלים שעליהם חרוטים לוחות שחמט ושש בש למשחק, אזורי ישיבה ליחידים ולקבוצות, שבילים נגישים להליכה, מדשאות פתוחות או משופעות למפגשי תושבים, גינון הכולל מגוון צמחי תבלין וריח בשילוב צמחי עונות השנה, לצד עשרות עצים.

מעיריית מודיעין מכבים רעות נמסר כי בפארק הותקנו גם תאורה, ברזיות בגבהים שונים, מתקנים לחניית אופניים ודשא סינטטי. אגף התשתיות בעירייה, אשר הוביל את פרויקט פיתוחו של הפארק, ביצע את הכנת התשתיות לגינה הכוללת תשתיות של מערכות השקייה, איזורי שתילה, ואזורי ישיבה שיכולים לשמש את תלמידי בית הספר מעוז המכבים. בכך תצטרף הגינה הקהילתית לגינה הוותיקה בעיר, ברחוב ראובן פינת יששכר.

עוד נמסר מהעירייה כי המתחם הוותיק של פארק יקותיאלי עבר גם הוא מתיחת פנים נרחבת. במתחם זה, ששודרג בסיועה של עמותת מכבים, נסלל שביל מונגש לפארק ומתקני משחק מונגשים הכוללים חצובת נדנדות לפעוטות וילדים, מתקן משולב רב גילאי עם מגלשה, מתקן טיפוס ומתקן "נינג'ה" לילדים לטיפוס וכושר. בנוסף, הותקנו הצללה ודשא סינטטי בפארק.

בטקס החנוכה השתתפו ראש העיר, חיים ביבס, סגן ומ"מ ראש העיר ומחזיק תיק הרובע שלמה פסי, סגן ראש העיר, אלי סבח, חברי המועצה שמעון גואטה ואבי אלבז, יו"ר ועד הרובע, קאמי רובינזון, נציגי עמותת מכבים, שסייעה בשדרוג הפארק הוותיק, נציגי הרובע מכבים-רעות ושלושה דורות של תושבי מכבים: מקימי הישוב, ילדיהם והנכדות והנכדים.

ראש העיר חיים ביבס אמר בטקס: "כשכל התושבים וארגוני התושבים עובדים יחד בשיתוף פעולה הרווח לתושבים הוא עצום. מתחמי פארק יקותיאלי החדשים הם תולדה של שיתוף פעולה בין העירייה, ועד הרובע, עמותת מכבים ותושבי מכבים רעות שביחד הרימו פרויקט מקסים ויפה להנאתם של ילדי השכונה ואני בטוח שגם הנכדים של התושבים הוותיקים יהנו".

ממלא מקום ראש העיר מחזיק תיק מכבים רעות, שלמה פסי אמר: "אני מברך את ראש העיר חיים ביבס והרשות העירונית שביחד עם וועד הרובע ובשיתוף פעולה עם עמותת מכבים הצלחנו להגיע לכך ששדה הבור שממזרח לפארק יקותיאלי במכבים שעמד בשיממונו למעלה מ- 35 שנה הפך לפינת חמד מושקעת ואיכותית  לרווחת התושבים וכך גם מגרש המשחקים שממערב לכיכר אשר עבר חידוש ושדרוג משמעותיים. אני שמח עבור תושבי מכבים שזכו היום בשני אתרים יוצאים מהכלל בהם ישתמשו גם המבוגרים שביננו וגם הילדים. הנוכחות המרשימה כבר היום של הילדים במתקני המשחקים המגוונים מעידה על התרומה החשובה של שני האתרים לקהילה . כולנו מברכים היום על המוגמר ומעריכים את ההישג שבמענה איכותי לצרכים הציבוריים. פרנסי העיר קשובים, עירניים וימשכו בעבודה לטובת הציבור". 

יו"ר ועד הרובע: קאמי רובינזון: לעמוד פה אחרי חודשים של תכנונים ולראות את הילדים נהנים בפארק זה מרגש. העובדה שהקמת מתחמי הפארק נעשתה מתוך שיתופי פעולה של כולם, של העירייה, בהובלת ראש העיר, של וועד הרובע, של ועד עמותת מכבים ושל התושבים בעצמם מראה את הכוח של הביחד. אני בטוח שאם נוסיף לעבוד בצורה הזו, נוכל להמשיך לשדרג את איכות החיים של תושבי מכבים רעות. תודה לכל העוסקים במלאכה".

נציג עמותת מכבים, דני לויט: אני מודה לכל מי שעסק בגשמת החלום ומימושו של הקמת הפארק וגן המשחקים לרווחת התושבים בצומת יקותיאלי מכבים. עמותת מכבים יזמה ותרמה את המתקנים לגן המשחקים ובזכות שיתוף הפעולה המדהים ועוד שיתופי פעולה דומים נוספים בעתיד נמשיך לשמור על מכבים יפה".