החפירה החינוכית-קהילתית בגבעת התיתורה, חידשה את פעילותה השבוע. החפירות הן חלק מפרויקט חינוכי המופעל ע"י רשות העתיקות בשיתוף עם העירייה, ומתקיים בעיר זו השנה השישית, בשיתוף עם אלפי תלמידים מ-13 בתי ספר ברחבי העיר, הזוכים בפעילות חינוכית חווייתית בכיתות ובהתנסות בחפירה ארכיאולוגית בגבעה המחברת אותם לעיר ולעברה העשיר.

השנה מצטרף לפרויקט גם מוזיאון מורשת החשמונאים אשר נחנך לפני כחצי שנה ובו יבקרו התלמידים וייהנו ממפגש העשרה ייחודי הכולל חידות והתנסויות מאתגרות, סקירת התפתחותה של העיר בסרט אינטראקטיבי וכמובן, הכרה עם הממצאים והתגליות החשובות שנמצאו לאורך השנים בעבודה ארכיאולוגית בגבעה ובשאר אתרי המורשת שבעיר, גם בזכות תלמידי העיר ופרויקט החפירות הקהילתיות. כך למשל, התכשיטים מלפני 900 שנה שהתגלו בתוך המצודה הצלבנית בתיתורה.

צילום: דוברות עיריית מודיעין

מהעירייה נמסר כי כמו תמיד, התושבים והציבור הרחב מוזמנים גם הם לקחת חלק בחפירות הארכיאולוגיות שיתמקדו השנה במורד המזרחי של הגבעה במטרה לחשוף עוד חלקים היסטוריים מעברה. החפירות מלוות על ידי צוות מקצועי של מדריכים וארכיאולוגיים מרשות העתיקות. מדובר בהתנסות חווייתית בעבודתו המרתקת של הארכיאולוג ואין צורך בניסיון קודם.


החפירות יתקיימו בימים ראשון עד חמישי משעה 8:00 עד 13:00 למעט ערבי חג, חגים וחופשות בתי ספר. יש להגיע בנעליים סגורות ומכנסיים ארוכים. קטינים מתחת לגיל 18 מחוייבים בליווי מבוגר. יש לתאם הגעה במייל לרכז המתנדבים של רשות העתיקות – vol.center@israntique.org.il


שמעון גואטה, מחזיק תיק שימור אתרים אמר השבוע: "גבעת התיתורה מהווה אתר מורשת חשוב ומרתק עבור תושבים ומבקרים בעיר. אני מקווה כי גם השנה נוכל יחדיו להתפעל מגילויים ארכיאולוגיים מרהיבים חדשים שיחשפו עוד על ההיסטוריה המרתקת בארצנו. השנה אף יזכו תלמידי העיר לבקר וללמוד במוזיאון מורשת החשמונאים אודות הממצאים שנמצאו בשנים עברו וחשיבות הגבעה לעיר. הפרויקט הזה מספק תרומה חינוכית והנראה לילדי העיר ולמתנדבים הרבים. גבעת התיתורה היא נכס של העיר וחשוב שנשמור עליה לדורות הבאים".