צילום: Depositphotos

תנועת "אנחנו הצעירים" אותה מוביל אור גרינפלד תקיים סדנת הכנה לחיים עבור חיילות וחיילים משוחררים ומסיימי שירות לאומי.

הסדנה תתקיים בין התאריכים 30-31.5 ו- 2/6 (ימים א', ב', ד) ב"מרכז לצדק חברתי" בליגד סנטר, בעלות סמלית.


הסדנה תכלול שלושה תחומי עניין מרכזיים:

עולם תעסוקה – הצגת תהליך חיפוש העבודה תוך הבנת הצורך והנחייה לכתיבת קורות חיים, חיבור למעסיקים בעיר ומחוצה לה, היערכות לקראת ראיון עבודה במציאות המשתנה, מעגלי השינוי ועוד. 

התנהלות כלכלית – חשיבות התכנון,  היכרות עם עולם החיסכון, פנסיה, קרנות,  ניהול הכנסות והוצאות, תלוש השכר, דילמת העצמאי למול השכיר ועוד.

לימודים – הכרת החיים הסטודנטיאליים, התנהלות לקראת ובזמן הלימודים וכן חיבורי ליועצי תעסוקה ולמוסדות האקדמאיים


הסדנה תתמקד בעולם שאחרי משבר הקורונה, באתגרים וגם בהזדמנויות. בנוסף, תפעל התנועה לייצר פרויקט לחיבור קהילתי בין משוחררים ומשוחררות שירות צבאי ולאומי בעיר.

את הסדנה יעבירו איריס קלי ושי בן עזרא, שניהם פורשי צה"ל ששירתו במשך 25 שנים במערכת הצבאית וכעת עוסקים בליווי והעצמה, אימון אישי והובלת סדנאות מקצועיות. איריס שירתה למעלה משני עשורים בצה"ל בתפקידים שונים בתחומי כח האדם, החל מטיפול בחיילים ועד לתכנון ומיסוד תהליכי פיתוח קריירה לקצונה הבכירה בצה"ל. במסגרת שליחות צבאית לארה"ב הקימה בי"ס ללימודי ערב לנוער ומבוגרים בדגש על התרבות הישראלית ועידוד עליה לארץ. בשנים לאחר שחרורה מצה"ל החליטה לפעול ביחד עם שי בן עזרא בהקמת הסדנה לחיים עבור אוכלוסיית העיר שסיימו לאחרונה שירות צבאי/ לאומי, כך חברו לגרינפלד ולתנועת "אנחנו הצעירים" בעיר. 

"קודם כל כי אני תושבת העיר", מספרת איריס,  "אני חשופה ונפגשת עם הרבה חבר'ה צעירים. זה התחיל עם חברים של הבנות וחברים עם ילדיהם שהגיעו להתייעצות והכוונה בתהליכי הגיוס, המשיך בליווי במהלך השירות עצמו וכיום מתמקד בהכוונה שלאחר השחרור; דילמות, התלבטויות, אוסף שלם של רצונות, כוונות ותכניות והצורך לעשות רגע סדר בדברים ובעצם להבין ולתכנן נכון את החיים שאחרי".

שי בן עזרא, פורש צה"ל אף הוא, ביצע תפקידים מרכזיים כקצין טכנולוגיה ואחזקה ביחידות השדה ובמשרד הביטחון. במסגרת תפקידיו פיקד על יחידות וזכה לשבחים רבים בגין הישיגיו בתחום טיפוח חיילים מתנדבים, ליווי  והתאמת השירות לצרכיהם האישיים ושילובם במקומות עבודה לאחר השחרור.

אור גרינפלד, יו"ר תנועת "אנחנו הצעירים": "צעירות וצעירים רבים יוצאים מהשירות הצבאי והלאומי ללא יותר מידי הכנה לחיים העצמאיים האמיתיים, השנה המטלטלת שעברנו עם משבר הקורונה לא פסחה גם על האוכלוסייה הצעירה במדינה – בריאותית, נפשית ובעיקר כלכלית. אחוז הנתמכים בהורים עלה, רבים פוטרו או יצאו מחל"ת ולא בטוח שיחזרו לאותה עבודה, ישנה אי ודאות כי המציאות השתנתה. כחלק מהפעילות שלנו בעיר עבור חיילים משוחררים ומסיימי שירות לאומי החלטנו לקיים סדנאות הכנה והכוונה למשוחררים ומשוחררות מהשירות בסכום סימלי, ואנחנו ננסה לעשות סדר ביחד עם איריס ושי הנהדרים שמהווים גוף מקצועי ובאו במיוחד לסייע לצעירים והצעירות במודיעין. התנועה מספקת גם חיבורים לעולם הקריירה ולעולם האקדמי.

להרשמה - http://o-r.co/p/goodluck1

מספר המקומות מוגבל.

ניתן לקבל פרטים נוספים בטלפון  - 0544233350, או במייל -  orbemodiin@gmail.com