צילום: יצחק רוסק.

בשבוע שעבר נערך טקס המצטיינים הראשון של ארגון "ידידים" - בין המצטיינים גם משה דבאח המתנדב בסניף המודיעיני של ידידים.

דבאח זכה להוקרה בבית הנשיא על היותו כונן מצטיין בארגון ידידים סיוע בדרכים וקיבל מידי הנשיא תעודת מתנדב מצטיין לשנת 2021. בטקס שנערך בבית הנשיא, אמר נשיא המדינה יצחק הרצוג, כי ידידים שעוזרים לכל ישראלית וישראלי הם דבק המגע של החברה הישראלית.

משה הצטרף לארגון ידידים לפני 3 שנים ובמסגרת התנדבותו סייע רבות לחלץ ילדים שננעלו ברכבים, לאנשים שנתקעו עם פנצ'ר בצד הדרך ועוד. כל זאת לצד חיי המשפחה ועבודתו כאב הבית במדרשת אמית במודיעין. 


"אני משתדל מאוד לא ללכת לישון מבלי שעזרתי למישהו. ההתנדבות ממלאת ומחייה אותי", הוא מספר. "חסד תמיד חוזר אליך כמו בומרנג. לדוגמה האישית שאתה מקרין לאחרים והמשפחה - אין שיעור. אני זוכה לראות את כל ילדי עוסקים בחסד, וגם זכיתי לגייס לא מעט אנשים לספינת החסד של ידידים. בעיני העשיה שלי מתחברת לחינוך שניתן במדרשה לנתינה ולערבות הדדית".


ליאת וגשל, מנהל מדרשת אמית מודיעין: "משה אינו איש חינוך בעבודתו היומיומית אבל ההתנדבות שלו והאכפתיות שהוא מגלה לכל אדם הן דוגמא אישית לכל תלמידה ומורה. הוא ראוי לפרס ולהוקרה כי כולו עשיית טוב וחסד. זכות שהוא חלק ממשפחת אמית מודיעין".


ארגון "ידידים" הוקם בשנת 2006 והינו ארגון ייחודי המעניק עזרה ראשונה שאינה רפואית בכל הארץ, 24 שעות ביממה למעט שבתות וחגים. הארגון מונה כיום כ – 40,000 מתנדבים ומתנדבות בכל רחבי הארץ ומספק סיוע בשלל תחומים, ביניהם: סיוע בפנצ'ר התנעת רכבים, מילוי מים/שמן/דלק, פתיחת רכבים נעולים, חילוצי שטח, חילוץ תינוקות שננעלו ברכבים ועוד.