השבוע פתח את שעריו מרכז הקהילה "צבעוני", המנוהל ע"י אגף קהילה לקהילות העיר. המרכז הקהילתי ממוקם ברחוב עמק החולה 15 פינת נחל פארן, ומטרתו להוות מקום קרוב לבית, שייצר אינטראקציות חברתיות ומגבשות בקרב תושבי השכונות, כמו גם שיתופי פעולה בין אנשים וקהילות.

מרכז צבעוני שימש בעבר כמעון יום של נעמ"ת. באגף קהילה החליטו לשמור את שמו המיתולוגי "צבעוני" כדי שזה ישקף את הכוונה שלמקום יגיעו לפעילות כל קהילות העיר, הן בהיבט של חלוקה גילית והן בהיבט של התאמת התכנים.

מעיריית מודיעין נמסר כי מדובר במרכז עירוני שישרת את הקהל הבוגר בעיר, גילאי 40 פלוס עם מגוון פעילויות והרצאות מותאמות לגיל זה. בנוסף, מתוכננות במרכז פעילויות משותפות להורים וילדים בשעות אחה"צ ופעילויות למתנדבים בקהילה, כמו למשל פרויקט "סבבתא" אשר עושה חיבור בין דורי בין האזרחים הוותיקים לדור הצעיר. כמו כן, יוקם במרכז מועדון השחמט של העיר. עוד נמסר מהעירייה כי למבנה ישנה חצר גדולה ולכן חלק מהפעילויות יתקיימו בשטח פתוח. זאת ועוד, במרכז צפוי להפתח בית קפה מקורה אליו יוכלו התושבים להגיע בשעות פעילות המרכז למפגשים חברתיים.


בשלב זה יפעל המרכז בימים ראשון עד חמישי, החל מהשעה 08:00 עד 16:00. בימים אלה, אומרים בעירייה, עובדים על תכנון הפעילויות שיתקיימו בו. לתיאום מפגשים קהילתיים במרכז יש לתאם מראש בטלפון- 08-8556235 וניתן לפנות גם במייל – limor_s@modiin.muni.il


עמיחי זליג, מחזיק תיק קהילות: "באופן אישי אני מאוד מתרגש מפתיחתו של מרכז קהילה צבעוני. מבנה זה יהיה בית לכל קהילות העיר. כולי תקווה שבקרוב נוכל להתחיל את הפעילויות במקום ואין לי ספק שמרכז זה הוא רק הסנונית הראשונה לקראת מרכזים נוספים בשכונות העיר."