מאת: לימור בן שמחון

רווה לב בן ה- 7 ממודיעין, תלמיד בבית הספר "יחד", מתמודד עם מחלת סרטן מסוג סרקומה. כבר שלושה חודשים שהוא מאושפז בבית החולים "דנה" לילדים במרכז הרפואי "איכילוב." רווה נמצא בשיאו של הטיפול הכימותרפי ועבר כבר ניתוח מורכב אחד בהצלחה.

לפני כחודש, חל יום הולדתו השביעי של רווה. משאלת יום ההולדת שלו היא לטוס לדיסנילד ולפגוש את הדמויות שהוא כל כך אוהב. את יום ההולדת בתאריך המקורי לא הצליחו לחגוג לו, עקב מחלתו, אך בשבוע שעבר, חודש לאחר יום הולדתו המקורי, התכנסו צוות המחלקה, ובעזרתן של מתנדבות השירות הלאומי ושל עמותת "אורות של תקווה" המסייעת לילדים חולים ובני משפחותיהם, ובסיוע המעצבת כרמית תורג׳מן, התגייסו יחד כולם כדי לחגוג לרווה יום הולדת ברוח סרטי דיסני. מחלקת הילדים קושטה עם הדמויות האהובות עליו ביותר מסרטי "דיסני" ובייחוד מהסרט טרזן, המשפחה והחברים הגיעו, אנשי הצוות הרפואי והילדים האחרים במחלקה, השתתפו גם הם בחגיגה הצבעונית והמרגשת וגם שגיא ביטבוקס ואיתמר זוהר אותם הוא מעריץ, הגיעו והצליחו לשמח את רווה עד מאוד.

הוריו של רווה, איתי וריעות לב, תושבי מודיעין, מספרים כי על דבר מחלתו של בנם התבשרו בחודש ספטמבר, ממש לפני תחילת הלימודים. רווה החל את שנת הלימודים בכיתה ב' בביה"ס "יחד". באחד הימים החל להתלונן על כאבים בברך, משראו כי הכאבים לא חולפים כבר כמה ימים ואף מחריפים, קבעו תור לאורטופד ומשם, הם מעידים, השתנו להם החיים. נמצא כי לרווה יש גידול מעל הברך, הרופאים אף הורו לו שלא לדרוך יותר על הרגל והוא עבר להתנייד בכסא גלגלים והתאשפז כאמור, בבית החולים. 

"זו לא הפעם הראשונה שהמשפחה הזו מתמודדת עם כזה דבר." מספר איתי.  ריעות, אשתי, חלתה לפני שש שנים בסרטן השד, היא  התמודדה בגבורה רבה וניצחה את המחלה. היה לה כמובן קשה במיוחד, אולי יותר מכולם, לשמוע את האבחון של רווה, כי היא, יותר מכולם, יודעת היטב מה זה להתמודד עם מחלה שכזו ואיזה כוחות זה דורש, אבל למרות הכל, היא גיבורה אמיתית והיא זו שמחזיקה את כל הבית".  


מה שלום רווה בימים אלו?

"רווה נמצא בשיאו של הטיפול הכימותרפי. לפני כחודש הוא עבר ניתוח מאוד מורכב בברך, והיום הוא נאלץ ללמוד שוב איך ללכת ואיך לשמור על שיווי משקל. הוא עובר תהליך שיקומי לא פשוט, אבל הוא אלוף! גיבור אמיתי" מספרים הוריו. 


לבני הזוג שלושה ילדים נוספים - בארי, יהלי ועילאי, והם מנסים לתמרן בין הטיפולים של רווה, הבית, והעבודות שלהם. " זה מסע לא פשוט, אבל אנחנו מנסים לעבור אותו כמה שיותר ביחד, וכמה שיותר שפוי".  אחיו של רווה דואגים גם הם לשמור אותו כמה שיותר מעודכן בחייהם, הם פתחו קבוצת וואטסאפ מיוחדת, ובימים בהם הוא מאושפז, הם דואגים לשלוח לו בדיחות, דברי עידוד ועדכונים על כל הקורה בחייהם.

מה עוזר לחזק אתכם בתקופה הזו?

"מחזק אותנו בעיקר להיות ביחד ולהרגיש משפחה. בימים שרווה חוזר קצת הביתה מהטיפולים, אנחנו פשוט נהנים להיות יחד בבית." 

"מעבר לכך, נתקלנו בתקופה הלא פשוטה הזו בכל כך הרבה אנשים טובים, שזה פשוט מחמם את הלב. החל מהמשפחה שלנו ומחברים טובים שעוזרים לנו לתמרן ביום יום, המורה המדהימה שלו שלומית, שהיא נהדרת ודואגת לשמור אותו כל הזמן בתוך המסגרת, מראה לו שיעורים שלמים דרך הסקייפ ומגיעה אליו המון,  ועד אנשי הצוות הרפואי שעושים הכל כדי שכל מי שנמצא בבית החולים ירגיש תחושה של בית, אלו אנשים שנותנים מעצמם נתינה אמיתית, וזה פשוט מרגש ומחמם את הלב".

ומה היה לרווה לומר על חגיגת יום ההולדת המיוחדת שלו?

״אבא ואמא הבטיחו לי שאחרי שאחלים נטוס כולנו לדיסנילנד, אז בינתיים הם הביאו את החיות של דיסני אליי למחלקה וזה כיף ומרגש״  

צילומים: באדיבות המשפחה