סיפורה של המקהלה הראשונה שהוקמה בעיר מתחיל בשנת 1991 עם הגעתה של יעל גרמן לרעות ההולכת ונבנית. 

ליעל היה ניסיון רב בניצוח על מקהלות, היא הלחינה מוזיקה לתיאטרון וזמרים ידועים רבים כמו נורית גלרון, שושנה דמארי, דייויד ברוזה, ריקי גל, דפנה ארמוני ועוד, ביצעו את שיריה. כבר כשהגיעה לעיר, היה ברור לה שגם בביתה החדש היא רוצה להקים מקהלה.

השמועה על גיוס זמרים וזמרות למקהלה עברה מפה לאוזן. הגיעו חברים ששרו במקהלות של יישובים אחרים, והגיעו גם חברים וחברות שזו הייתה להם התנסות ראשונה.


חלפו להן 30 שנה וכיום מונה המקהלה 38 חברים וחברות, כאשר חלקם הגדול שרים בה כבר מיומה הראשון. רוב הזמרים והזמרות הם תושבי מודיעין-מכבים-רעות, שילת וחשמונאים. המקהלה מתכנסת במתחם של קהילת יזמ"ה במודיעין, ומדי פעם משתלבת באירועים שמקיימת הקהילה.


מה פירוש שמה של המקהלה?

במקום המושג קו-התפר, המקום בו הוקמו מכבים ורעות, בחרה המקהלה להיקרא תו-התפר. במשך השנים השתתפה המקהלה בלא מעט פסטיבלים בארץ ובחו"ל, זכתה בגביעי כסף וזהב וגם לקחה חלק באירועים שהתקיימו בעיר.

רפרטואר המקהלה כולל שירים ישראלים חדשים וישנים וגם שירים מקוריים, אותם מלחינה יעל,  ביניהם שירים שכתבו חברים במקהלה וגם שירים שכתבו תושבים מהעיר. יעל מעבדת את השירים לארבעה קולות, והיא מעידה כי עיבודיה מושפעים מג'אז, מוזיקה לאטינית ומוזיקה קלאסית, ובכך היא יוצרת למקהלה את הסגנון המיוחד לה.

השיר הראשון ששרה המקהלה בעיבודה של יעל היה "גוונים" (הידוע בביצוע הגבעתרון), ולאחרונה עובדת המקהלה על ביצוע השיר "אם תאצי" של חנן בן ארי.

לעוד שנים רבות של שירה ויצירה.