החניכים יצאו מפארק ענבה למסע לילי בן 38 ק״מ, במסלול הררי שדימה בצורה הטובה יותר מסע סוף מסלול צה"לי. בשישי בבוקר כשהגיעו לאנדרטת פורצי הדרך בשואבה, הם קיבלו את סיכת הצוות.

ערב חמישי, מתחת לגשר בפארק ענבה מתרכזת לה קבוצה של בני נוער חדורי מוטיבציה והתרגשות לקראת המסע הגדול. מפקד הצוות, יהונתן רבר יחד עם צוות המדריכים מכינים את הציוד לקראת היציאה לדרך וצובעים את פניהם של החניכים בצבעי הסוואה, ממש כמו לפני יציאה לפעילות מבצעית. רגע לפני יציאתם למסע הגיע ראש העיר, חיים ביבס לברך את חניכי הצוות ואיחל להם בהצלחה במסע.

 

לאחר אימון הסוואה ואימון כושר גופני לחימום, יצאו בנות ובני הנער לכיוון ירושלים למסע בן 38 ק"מ, דרך וואדי ענבה לכיוון לטרון. שם קיימו שיעורי מורשת קרב אודות הקרבות שהתרחשו באזור. משם המשיכו על המסלול של פורצי הדרך עד לשואבה, לאנדרטה של פורצי הדרך. לאורך המסלול ההררי, התמודדו החניכים עם עליות רבות, סחיבת אלונקות ותרגולים צבאיים שונים. כאשר לכל אורך הדרך הם קיבלו תמיכה מצוות המדריכים, המורכב כולו מבוגרי הקורס שליוו אותם במסע. עם זריחת השמש, בתום מסלול מפרח שארך כשבע שעות, הגיעו החניכים לנקודת הסיום, לאנדרטת פורצי הדרך הממוקמת על גבעת משב.

בנקודה זו חיכו לבני הנוער ההורים הנרגשים. ההגעה לאנדרטה הייתה מלאת אנרגיות וגאווה עצומה, החניכים הגיעו בריצה עם האלונקות וההורים קיבלו אותם בקריאות עידוד בהתרגשות רבה. לאחר התארגנות קצרה ומתיחות לאחר המסע הארוך, התקיים באנדרטה טקס סיום חגיגי בהשתתפות מ"מ ראש העיר ויו"ר עמותת סחלבים, שלמה פסי ומנכ"ל עמותת סחלבים מיקי בר, במהלכו קיבלו החניכים את כנפי הצוות ותעודות הוקרה. הטקס סיכם לא רק את המסע אלא את כל התקופה בצוות - את האימונים, את המסעות ואת הכלים שקיבלו החניכים שיעזרו להתמודד עם האתגרים השונים שיציב להם השירות הצבאי והוא היווה פסגה נוספת אותה הצליחו לכבוש החניכים.