אלמוג עשהאל שילוני נולד באוקטובר 1994 ובנובמבר 2014, כשהיה רק בן 20, נרצח על ידי מחבל בתחנת רכבת ההגנה בתל אביב. הוא מצא את מותו, לאחר שנאבק בגבורה במחבל, מנע ממנו לחטוף את נשקו, וכך מנע פיגוע המוני. לאחר לכתו, קבלה המשפחה תעודת הערכה על גבורתו של אלמוג, וזכתה לשמוע על ריבוי מעשי החסד של אלמוג במהלך חייו הקצרים מדי.

במהלך השירות הצבאי, נהג סמ"ר אלמוג שילוני ז"ל להזמין חיילים בודדים מהיחידה שלו להתארח בבית המשפחה במודיעין בסופי שבוע. הוריו ומשפחתו ידעו, כמובן, על החיילים הבודדים שהתארחו תחת קורתם, אבל רק לאחר שנרצח אלמוג, גילתה המשפחה עד כמה דאג אלמוג לחיילים אלה גם במהלך השבוע בבסיס. הם הבינו שאת מורשת הנתינה שלו יש לשמר ולהמשיך את דרכו, ובחרו להנציח את זכרו של אלמוג ואת מעשי החסד הרבים שנהג לעשות, על ידי הקמת בית לחיילים בודדים.

בבית, הממוקם בווילה בשכונת שיר השירים, שהעמותה שוכרת עבור החיילים, מתגוררים היום ארבעה חיילים, שאינם בקשר עם משפחותיהם, וזוכים לקבל קורת גג, גב ומשענת, משפחות מאמצות והרבה חום ואהבה מהקהילה במודיעין.

השנה זהו המחזור הרביעי של חיילים, שבית אלמוג הפך לביתם, ומשפחת שילוני הפכה למשפחה שלהם. אולם ההורים, מיכל ויוסי שילוני, הרגישו שלא די להם בארבעה חיילים בכל מחזור. הם החלו לחפש בית נוסף, שישכן עוד חיילים בודדים, בנוסף על הארבעה הקיימים, וזאת לצד מהלך של בניית בית קבע ל-108 חיילים וחיילות בודדים.

באמצעות עמותת "בית אלמוג שילוני", הם פנו אל עיריית מודיעין, וזו הקצתה את הקרקע לטובת מבנה הקבע. את המבנה החדש תכננו האדריכלים אלן אהרונוף ויצחק חלפון, מ- א.י. אדריכלות ובינוי ערים. הבית החדש, שישקיף מעל לעיר, יעניק מעטפת מכילה למעל מאה חיילים וחיילות בודדים, שהבניין יהווה עבורם בית לשוב אליו במהלך השירות הצבאי שלהם, וישמש כחלופה לבתי האב שלהם, מהם נותקו. את תכניות האדריכלים למבנה ניתן לראות כאן

הנתון העדכני מצביע על כך, שבצה"ל יש כיום כמעט 7,000 חיילים וחיילות בודדים. בית לארבעה חיילים היה התחלה, שני בתים בעיר מודיעין הם המשך ראוי, ואילו 108 מיטות לחיילים זהו צעד משמעותי, שהוא גם יעד שאפתני מאד, לאור העובדה שעלויות הבנייה והאבזור של "בית אלמוג שילוני" מוערכות במעל 30 מליון שקלים.

העמותה החליטה לפנות אל הציבור הרחב, כדי שיעזור לה להגשים את הצוואה הבלתי כתובה של אלמוג. בסוף שנת 2018 הושק קמפיין לגיוס המונים, שמטרתו לגייס סכום ראשוני, לקראת היעד הסופי – בניית גדול ומרשים, שיאפשר לעבור מהווילה הקטנה שהיום מאכלסת את "בית אלמוג שילוני". במסגרת הקמפיין הושג היעד הראשוני, וגויסו מעל 400,000 ₪.

ח"כ איציק שמולי, יו"ר השדולה למען החייל הבודד, שהגיע לטקס השקת קמפיין הגיוס, הדגיש את התרומה המשמעותית של החיילים הללו למדינה ולבטחונה, ואת החובה של המדינה ותושביה להכיר להם תודה ולהעניק להם בית חם, כפי שעשתה עמותת "בית אלמוג שילוני".

עוד נכחו בטקס אלן אהרונוף ויצחק חלפון, אדריכלי המבנה העתידי, מויש לוי ואילן בן סעדוןסגנים לראש עיריית מודיעין-מכבים-רעותמיכל ענבר-פרפרי, מנכ"לית החברה הכלכלית מודיעין, ולצדם חברי מועצת העיר מודיעין, אישי ציבור, חברי הוועד המנהל של העמותה, נותני חסות בולטים כדוגמת עמי נבון ויובל כהן מעמותת "רצים ותורמים", גילי זייד, זכיין "וופל בר" במרכז יורושופס מודיעין, בני משפחה, מתנדבים וחברים.

מויש לוי, סגן ראש עיריית מודיעין, אמר:

"מדהים לראות כיצד יוסי ומיכל שילוני לקחו את האסון הקשה שבנפילת אלמוג ז״ל, והצמיחו ממנו, יחד עם עוד הרבה אנשים טובים, מפעל מדהים שכולו נתינה.כאבא לשלושה חיילים קרביים, שרק מחכה כל שבוע שהילדים יחזרו הביתה כדי לפנק אותם ולהרעיף עליהם חום ואהבה, אני מבין כמה חשוב לדאוג לחיילים הבודדים האלה, שאין להם את המקום והמשפחה לחזור אליהם." הוא קרא לציבור להצטרף למשפחת שילוני ולעזור להם להגשים את החזון של אלמוג.

אילן בן סעדון, סגן ראש עיריית מודיעין, הוסיף:

"אני גאה להיות תושב העיר שאלה הם מתנדביה. הייתה לי הזכות לקחת חלק בערב לגיוס המונים ל"בית אלמוג" - בית ל- 108 חיילים בודדים כאן בעיר מודיעין מכבים רעות. אני קורא לכם, תושבים יקרים, להצטרף אלינו ולעזור לנו להקים את בית אלמוג שילוני – בית חם לחיילים בודדים. המבנה החדש ישמש כבית חם עבור אותם חיילים, שלא זוכים לבית, ויקיים את צוואתו הבלתי כתובה של אלמוג ז"ל."

עם כניסתה של יפעת שאשא ביטון לתפקיד שרת הבינוי והשיכון, היא בחרה להגיע למודיעין ולהפגש עם ראשי העמותה בבית אלמוג שילוני. בעקבות הביקור כתבה השרה בדף הפייסבוק שלה: נסעתי לבקר היום ב'בית אלמוג שילוני' ופגשתי את אביו של אלמוג זכרו לברכהאני מאחלת למשפחה ולחיילים הבודדים שכל כך זקוקים לבית זה, שהבית יתרחב וימשיך בפעילותו הברוכה.במהלך שנות פעילותו של הבית, הרבה מאד מתושבי מודיעין נרתמים לטובת החיילים הבודדים, יש התורמים כסף ויש הבוחרים להעניק לחיילים שירותים שונים במתנה.

בנובמבר 2014, אלמוג שילוני עשה דרכו אל הבסיס כאשר מחבל תקף אותו מאחור בדקירות סכין.
אלמוג לא ויתר והפגין תושייה רבה ובכוחותיו האחרונים נאבק במחבל ומנע ממנו לחטוף את נשקו ולפגוע ברבים נוספים ועל כך זכה לעיטורי כבוד.

לזכרו והנצחתו של אלמוג הוקם בית 'אלמוג שילוני' במודיעין, בית חם ותומך לחיילים בודדים.
התרשמתי והתרגשתי מאוד ממיזם ההנצחה המיוחד הזה.

'בית אלמוג שילוני' מארח כיום 4 חיילים בודדים ונותן מענה ומעטפת לכל צרכיהם.
בימים אלו מתוכננת הקמת מבנה קבע שיספק מענה ללא פחות מ-108 חיילים!
עלות הפרויקט - 30 מליון ש"ח שימומן באמצעות גיוס המונים.

כך תרם מורה לנהיגה שיעורי נהיגה לחיילים, רופא שיניים מעניק טיפולי שיניים ללא עלות, ילדי בתי הספר ותנועות הנוער עורכים התרמות, ויש גם ילדים שבוחרים בבית אלמוג כיעד לגיוס תרומות לרגל בר או בת המצווה שלהם. בנוסף, זכייני וופל בר סניף מודיעין גייסו את כל רשת המסעדות הארצית, וזו מציעה ללקוחותיה לתרום לטובת הבית לחיילים הבודדים במודיעין. הקמפיין לבניית בית אלמוג שילוני כבר יצא מגבולות העיר מודיעין, וישראלים מכל רחבי הארץ נרתמו ותורמים ביד רחבה לטובת המטרה הנעלה.

יוסי שילוני: "משפחת שילוני מבקשת להודות לציבור ולתורמים, ומבקשת להדגיש שהבית שיבנה יהיה שייך לעיר מודיעין ולתושביה."התרומה לעמותה מוכרת לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, והתרומות לעמותה מוכרות לצרכי מס ומעניקות זיכוי ממס לתורמים.

פרטים אודות הצטרפות לעשייה למען החיילים הבודדים ולבניית בית קבע לזכרו של אלמוג: כאן