בחודש מאי יערך, כמידי שנה, ערב ההוקרה לבני נוער מתנדבים מצטיינים. בערב, שמאורגן על ידי מחלקת הנוער והצעירים בעמותת סחלבים, יוענקו תעודות הוקרה ל- 12 בני נוער מהעיר וכן מגן ראש העיר לנער/ה שבלטו במיוחד בהתנדבותם לאורך השנים. במחלקת הנוער והצעירים מזמינים השבוע את תושבי העיר להמליץ עד סוף חודש מרץ על בני נוער מתנדבים.

מודיעין מכבים רעות מובילה ברמה הארצית באחוז בני הנוער המתנדבים עם אלפי בני נוער, שמתנדבים מידי יום בעשרות תנועות, ארגונים ועמותות הפועלות בעיר. ערב ההוקרה שיערך במאי, נועד להוקיר את בני הנוער המצטיינים, תלמידי כיתה י"ב, אשר עוסקים בהתנדבות מספר שנים והצליחו להשפיע לטובה על חיים של ילדים ומשפחות רבות בעיר. חלקם מתנדבים ביותר מארגון התנדבות אחד, חלקם הובילו פרויקטים משמעותיים בארגוני ההתנדבות שלהם וחלקם ריכזו בני נוער אחרים.

במחלקת הנוער והצעירים מזמינים את התושבים, להמליץ על בני נוער ראויים אשר בלטו והצטיינו בהתנדבות שלהם לאורך השנים. את ההמלצות ניתן להגיש בטופס מקוון באתר עמותת סחלבים עד ליום ראשון 31.3.19. בני הנוער המצטיינים ייבחרו על ידי ועדת היגוי התנדבות עירונית.

לטם גל, מנהלת מחלקת הנוער והצעירים בעמותת סחלבים: "התנדבות בני הנוער במודיעין מכבים רעות מתרחבת מדי שנה וכוללת אלפי נערות ונערים הפועלים בתחומים שונים כדי לבנות קהילה יציבה ותומכת בעיר הגדלה והמתפתחת ומהווים כוח מניע בפעילות הקהילתית בתחומי הפנאי, הצרכים המיוחדים, הגיל השלישי והחינוך. כלל העשייה כוללת גם יוזמות פרטיות של בני נוער שהפכו לפרויקטים ארוכי טווח המשאירים חותם חיובי בעיר גם אחרי שאותם בני נוער מסיימים את לימודיהם ופונים לדרך חדשה כמנהיגי ומובילי העתיד בעיר ובארץ".