צילום: בית אלמוג שילוני

בית אלמוג שילוני, על שלושת שלוחותיו, כבר מזמן הפך לחלק בלתי נפרד מהקהילה במודיעין מכבים רעות. החיילות והחיילים הבודדים, המתגוררים בשלושת הבתים שמפעילה עמותת בית אלמוג שילוני, נהנים מתמיכה ומעורבות של תושבי מודיעין והסביבה בכל ימות השנה.

לכבוד חג הסוכות, בחרו החיילים להחזיר בחזרה לקהילה, בהמשך לפעילות ערכית משותפת של החיילים ובית ספר פסיפס, בית ספר מיוחד לחינוך ולאומנויות במודיעין. לפני מספר חודשים, התלמידים והחיילים הבודדים ערכו קבלת שבת משותפת, ממנה יצאו החיילים בתחושת עשייה ונתינה, ולקראת חג הסוכות, הגיעו החיילים אל בית הספר ובנו סוכה ביחד עם התלמידים.

כל חייל חנך תלמיד/ה, והתוצאה - סוכה מרהיבה, שתשמש את ילדי בית הספר במהלך ימי החג. החיילים והתלמידים התרגשו מהעשיה המשותפת ומעבודת הצוות.

דקלה ארזני בן ברוך, מנכ"לית עמותת בית אלמוג שילוני (בתמונה, ללא טשטוש פנים) מספרת: "מיד כשקבלנו את הפנייה של אפרת, הרכזת החברתית של בית הספר, היה לנו ברור שהעמותה והחיילים מצטרפים למלאכה. החיילים התרגשו מהעשייה המשותפת יחד עם התלמידים, התלמידים היו מאושרים מהנוכחות של החיילים, וכולם נהנו מעבודת הצוות. אנחנו מודים לאפרת ולצוות הסייעות על ההזדמנות שניתנה לנו ולחיילים."