ביום שלישי 12.2, התכנסו באולם המרכז הרב תחומי, זוגות תושבי העיר המגוללים כל אחד מהם סיפור זוגי אישי מיוחד ומורכב, בשל היותם "זוגות מעורבים", חילוני עם דתיה, חילונית עם דתי.

בערב המיוחד, נחשפו הזוגות לפעילות עמותת התקשרות זוגית, שהוקמה על ידי זוג נשוי חילוני, אשר חווה קרע בנישואין, כאשר אחד מבני הזוג חזר בתשובה והשני, נשאר חילוני. לאחר שהצליחו למצוא נוסחה להצלחת חייהם הזוגיים, הוקמה על ידם העמותה מנת לעזור לזוגות כמוהם, עם כל המורכבויות והאתגרים שנקרים בדרך. אביטל ברעם, מייסדת העמותה, הרצתה בפני הזוגות שהגיעו, על הפחדים וההזדמנויות במשפחה מעורבת וכן, הרצאות בסגנון TED על החיים עם פערים בהשקפה. בנוסף, צפו המשתתפים במערכון קומי על החיים המשותפים של זוגות מעורבים ולבסוף, התקיים פאנל של שאלות ותשובות עם הקהל.

בין המברכים באירוע היו משנה לראש העיר ומחזיק תיק השירותים החברתיים, עמיעד טאוב וסגני ראש העיר, מויש לוי ואילן בן סעדון.

עמותת התקשרות זוגית בשיתוף עם האגף לשירותים חברתיים, מציעים סדנאות זוגיות,  אותם מנחים עמי ואביטל, מייסדי העמותה, מלווים בפסיכולוגית חינוכית ורב שבקיא בהלכה ובאתגרים לשמירת שלום בית. מטרת הסדנאות, להעביר מסרים חיוביים להעצמת הזוגיות, לעבודה פנימית, לכבוד הדדי ולניהול דיאלוג רגיש המגשר על הפערים ונותן מקום לכאב ולכעסים שעלולים להיות בזוגיות מעורבת.

המשנה לראש העיר ומחזיק התיק לשירותים חברתיים, עמיעד טאוב: "בתפיסת העולם שלי האגף לשירותים חברתיים בעיר חייב לתת מענה וכלים לאתגרי החיים: לאתגרים של משפחות מיוחדות, להתמודדויות של קשישים וניצולי שואה ולקשיים של מי שהחיים הובילו אותם לקשיים כלכליים. האגף מאתר את הצרכים בשטח ובהתאם לכך נותן מענה מקצועי. על רקע הקיטוב בין דתיים לחילונים שקיים לטעמי בעיקר בפוליטיקה ובתקשורת, מרגש מאוד לפגוש זוגות שעושים הכול כדי למצוא את המחבר ולבנות יחד כלים לחיים משותפים של דתיים וחילוניים."ביוזמת האגף לשירותים חברתיים במודיעין ובשיתוף תנועת התקשרות זוגית בהובלת לירז מלכה תושבת העיר ובראשות אביטל והרב עמי ברעם התקיים הערב מפגש ראשון של זוגות דתיים וחילוניים המבקשים כלים להתמודד עם האתגרים הייחודיים.

פרטים ליצירת קשר באגף לשירותים חברתיים של העירייה  - 073-2326416 .

צילום אילוסטרציה בשער: Depositphotos