החברה הישראלית נרתמת למאמצי הסיוע ההומניטרי. הסוכנות היהודית ומרכז השלטון המקומי יוצאים בקריאה דחופה לציבור הישראלי לתרום מצרכי יסוד בסיסיים לגל הפליטים ההולך וגדל מאוקראינה. על פי ההערכות, כמיליון פליטים חסרי כל נמלטו למדינות השכנות מאז שפרצה המלחמה והם שוהים סמוך למעברי הגבול בקור ובתנאים קשים.

הציוד שהישראלים יתרמו ייאסף וייארז ברשויות המקומיות, בכתובת שכל רשות תפרסם בנפרד. משם יועברו התרומות למרכזי הסיוע למען פליטי אוקראינה שהקימה הסוכנות היהודית. עם השלמת האיסוף יוטסו המשלוחים בסיוע משרד החוץ והמועצה הישראלית להתנדבות למעברי הגבול באוקראינה.

מה אפשר לתרום?

ציוד חורף: שקי שינה, שמיכות, מעילים, כפפות, כובעים, צעיפים וביגוד מחמם. וגם מוצרי הגיינה כמו נייר טואלט, שמפו, סבון, מברשות ומשחות שיניים, דיאודורנט, חיתולים, מוצרי הגיינה נשית, לבנים (תחתונים, גרביים חדשים וארוזים) וכו'.

ניתן להעביר גם תרומה כספית לצרכים דחופים ולרכישת מזון עבור הפליטים  באמצעות "הרוח הישראלית".

הציוד שייאסף ישמש גם לתמיכה בעולים שיגיעו חסרי כל לישראל. על פי הערכות הסוכנות היהודית מספרם של העולים מאוקראינה בעקבות המלחמה צפוי להגיע לעשרות אלפים. טיסות העולים הראשונות ינחתו בארץ כבר השבוע בסיוע הסוכנות היהודית, משרד העלייה והקליטה והקרן לידידות.

מבצע גיוס התרומות ״תורנו״, מתקיים בהובלת סגן יו"ר הנהלת הסוכנות היהודית, עו"ד ירון שביט וראש המועצה המקומית קצרין, ויו״ר ועדת קליטה ועליה בשלטון המקומי דימיטרי אפרצב.

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי אמר השבוע כי: "השלטון המקומי לא נשאר אדיש נוכח התמונות שמגיעות אלינו מאוקראינה. לכן, יצאנו במבצע איסוף תרומות הומניטרי במטרה לסייע לפליטים האוקראינים שברחו מאזורי לחימה. עשרות רשויות מכל רחבי הארץ, מתגייסות ולוקחות חלק במבצע הלאומי. בנוסף, אנו נערכים ברשויות לקליטת עולים שצפויים להגיע לישראל".

יעקב חגואל, יו״ר ההסתדרות הציונית העולמית ויו״ר בפועל של הסוכנות היהודית: "עם ישראל נמדד ביכולתו להתגייס למען האחר בתקופות של שלום ובימים של מלחמה. אני קורא לכולנו, כאיש אֶחָד, בלֵב אֶחָד, לתת שכם בתקופה זו ולהראות את הלב החם, האמיתי והאוהב של בני עמנו. עם אחד, גורל אחד, שותפות אחת".

בד בבד עם התגייסות החברה הישראלית לסיוע ההומניטרי, הקהילות היהודיות ברחבי העולם התגייסו למאמצי הסיוע של הסוכנות היהודית למען יהודי אוקראינה ותרמו עד כה כ 50 מיליון ש״ח - זאת באמצעות הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, קרן היסוד ותורמים וידידים אוהבי ישראל מרחבי העולם.


לצד תרומת ציוד, ניתן להעביר תרומה כספית לרכישת ציוד ולצרכים בוערים של הפליטים באמצעות הרוח הישראלית של הסוכנות היהודית או בעמוד הנחיתה של המבצע בקישור - > www.torenu.org.il