לפני מספר שנים, כשתמר עמוסי, תושבת העיר, הייתה רק בכיתה ג'  בבית הספר שבטי ישראל, היא שלחה לראש העיר חיים ביבס מכתב ובו הציעה להקים פארק עם מתקני משחקים שמעוצבים כמו פלאי העולם או מבנים מפורסמים מארצות שונות. במכתב תיארה את הרעיון, שמאחוריו עומד לדבריה הרצון "להזכיר ליהודים רבים שעלו לארץ מכל מיני מדינות את המקום שממנו באו". ההשראה לפארק נלקחה לדברי תמר מספר שקראה במהלך החופש, "אטלס פלאי תבל" מאת ניל מוריס.

ביבס הזמין את תמר אל משרדו, שמע על רעיונה והעניק לה את סיכת העיר. במפגש זה, תמר אף הציגה לו את הספר שנתן לה השראה להקמת הפארק הייחודי, שלימים קרם עור וגידים.

ואכן, בשבוע שעבר, לאחר תהליך ארוך של תכנון, שכלל בין היתר בחירת המקום המתאים ביותר עבור הפארק, נפגשו ביבס ותמר בכניסה לפארק השכנות, שנמצא במפגש הרחובות לוי ויצחק רבין, ובחנו יחדיו את התקדמות הקמתו של הפארק פרי דמיונה. תמר קיבלה סקירה קצרה על המבנים שמוקמים בו, שמשלבים מתקני משחק בפסלים של פלאי העולם.

בפארק יוצבו מונומנטים מפורסמים של פלאים מרחבי העולם, שישמשו גם כפסלים סביבתיים וגם כמתקני משחק מיוחדים המיועדים לילדים בגיל שלוש ומעלה. מתקני המשחק יפוסלו על ידי האמן גיל שדה, והם יהיו עשויי בטון ובגדלים מרשימים. כך למשל, יוכלו הילדים לטייל על "החומה הסינית", ובה קירות טיפוס, מגלשות, מבוכים וגשרי חבלים. במתקן המפוסל "סטונהנג'" המדמה את הפלא הקיים בבריטניה, יהיו נדנדות, קירות טיפוס ומגלשה והוא ישתרע על גובה של כ-3.5 מטרים. במתקן "הפירמידות" יהיו מגלשות היוצאות מהפרמידות ובמתקן "הראשים" המדמה את שלושה ראשי הענק מאיי הפסחא, ניתן יהיה לשחק בתוך הראשים בהם יותקנו עמדות קול ושמע שהילדים יוכלו לדבר אחד עם השני מהראשים השונים.

ביבס סיפר לתמר כי זהו אינו הפארק הראשון שמוקם בעיר בעקבות חזון של ילד, וכי הקודם לו היה פארק הכוכב ברחוב בנימין, שכולל כוכבי לכת ואלמנטים שונים ממערכת השמש והחלל, ויזם אותו הילד אביהו חזן.

רגע לפני פרידה, הבטיח ביבס לתמר שלחנוכת הפארק שיזמה, שתיערך בעוד מספר חודשים, היא תוזמן כאורחת כבוד.