תנועת "אנחנו הצעירים" במודיעין בהובלת אור גרינפלד תקיים בערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה את אירוע הזיכרון "יוצרים וזוכרים" – אירוע זיכרון אינטימי המשלב אומנות, מוסיקה, ראיונות עם משפחות שכולות וקטעי מקור בהשתתפות ובהפקת בני נוער וצעירים תושבי העיר.

זה כבר כמה שנים מקיימים בתנועת "אנחנו הצעירים" אירועי זכרון בעיר, במתכונות שונות. השנה, ייערך האירוע בשיתוף פעולה עם שכבת כיתות י' במגמת המוסיקה של ביה"ס עירוני א', אשר יבצעו את השירים באירוע, שרובם נכתבו ע"י חללי צה"ל. עוד באירוע, יובאו סיפוריהם של חללי צה"ל תושבי העיר, קטעי מקור עם משפחות שכולות וכמובן שירים וקטעים אומנותיים שיבוצעו ע"י תלמידי מגמת המוסיקה בעירוני א' ואמנים צעירים נוספים.


אירוע הזכרון יערך באולם המופעים בבית הספר עירוני א', ביום שלישי, 13.4.21, החל מהשעה 21:15. ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש והצגת תו ירוק.


"יש לנו צורך באירוע אינטימי ליום הזה" אומר אור גרינפלד, יו"ר אנחנו הצעירים. האווירה הזו של ה"ביחד" בערבי יום הזיכרון, המקום שבו מגיעים אליו צעירים וצעירות לזיכרון משותף, לשמוע על חללי צה"ל תושבי העיר – חברים שלנו, חברים של חברים שלנו, ואפילו בני משפחה. לכן בכל שנה אנחנו פועלים עם שותפים נהדרים ומקפידים לייצר אירוע אינטימי וקצת אחר לאחר הטקס המרכזי. בדיוק לפני שנה ביום הזה, מדינת ישראל כולה הייתה בסגר ועננה עצובה ריחפה מעל כולנו - כאשר הבנו שנאלץ לציין את ימי הזיכרון הרחק מהמשפחות והחברים. על אף המשדר המוצלח בשנה שעברה – זו לא אותה ההרגשה. השנה זכינו לעבוד עם צוות מצוין ומוכשר – תלמידי מגמת המוסיקה בעירוני א', שיבצעו שירים וטקסטים שנכתבו ע"י חללי צה"ל, בניצוחו של נועם בן ישי שמפיק מוסיקלית את האירוע"

מספר המקומות מוגבל, להרשמה לחצו כאן