במחלקת איכות הסביבה באגף שיפור פני העיר יוצאים זו הפעם הרביעית בקמפיין שמטרתו לצמצם את התופעה של תושבים שאינם אוספים את הצרכים של כלביהם ברחובות ובשטחים הציבוריים. במסגרת ההכנות לקמפיין מזמינה העירייה תלמידים מהעיר לנסח סלוגן מתאים לקמפיין. השנה, מדובר בתלמידים מתשעה בתי ספר יסודיים שהם גם מאמצי אתרי טבע עירוניים: אבני חן, חוט השני, רעים, היובל, אופק, אריאל, מעוז המכבים, אלונים ועמית.

הפעילות ההסברתית הנעשית על ידי רכזת החינוך הסביבתי  באגף שפ"ע החלה בחודש פברואר. במהלך התכנית למדו התלמידים על חשיבות הנושא, לקיחת אחריות על כלביהם ודאגה לניקיון צרכיו, תפקידו של הפיקוח העירוני ועוד. בין השאר למדו התלמידים על הנזקים הבריאותיים והסביבתיים הנגרמים כתוצאה מאי איסוף צרכי הכלב ובהם הימצאותם של חיידקים וטפילים, הנזק שנגרם לדשא ולעשב, חדירה למערכת מי השתייה ועוד. בסוף ההדרכה, קיבלו התלמידים בבתי הספר משימה לחשוב על סלוגן  לסיסמה שתוביל את קמפיין האכיפה ותעורר מודעות בקרב התושבים לנושא.

התחרות תתנהל באתר העירייה בו יוכלו להצביע תושבים עבור הסלוגן הנראה להם הכי ראוי ויצירתי. בסך הכול עלו לשלב הגמר תשעה סלוגנים מתוך כ-300, והם נבחרו על ידי ועדה בראשות מנהל אגף שפ"ע ונציגי מחלקת איכות הסביבה באגף שפ"ע ומינהל החינוך. הסלוגן שיזכה למירב הקולות, יוביל את הקמפיין שעתיד להתנוסס על שלטים ברחבי העיר

בנוסף, יבצע אגף שפ"ע בעירייה אכיפה מוגברת הכוללת מארבים ופיקוח מורחב בגנים ובפארקים ברחבי העיר, כאשר הקנס על אי איסוף צרכי הכלב עומד על 475 שקלים.

בצילום: התלמידים שהציעו את הסיסמא הנבחרת בשנה שעברה. צילם דקל שגיא