לאחר שבשנה שעברה עשו חברי הקהילה הגאה במודיעין היסטוריה עירונית כשקיימו את אירוע הגאווה הראשון בתולדות העיר, יחזור ויתקיים גם השנה אירוע גאווה, הפעם בתמיכתה ועזרתה של העירייה ובהובלתו של מחזיק תיק הקהילה הגאה, שחר מי- און.

מחלק דגלי גאווה לכל דורש. שחר מי-און. צילום מתוך פייסבוק

בחודש אוגוסט אשתקד, כאמור, התקיים אירוע הגאווה בראשון בעיר, ביוזמתם של מתנדבים בארגוני הקהילה הגאה של מודיעין. תחילה פנו מארגני האירוע לגורמים רשמיים בעירייה בנסיון להשיג עזרה במימון קיום האירוע, אך משלא הצליחו, לא וויתרו ופתחו קמפיין מימון בהדסטארט. הם הצליחו לגייס את הסכום הנדרש לטובת קיום האירוע ויצאו לדרך. השנה, זוכים חברי הקהילה לתמיכתה של עיריית מודיעין מכבים רעות במימון וארגון האירוע.

 שחר מי און, מחזיק תיק הקהילה הגאה: "אני רואה זכות בכך שניתן לי תיק זה שבו ניתן לחולל שינוי חברתי בעיר בנושא חשוב זה. גם ב-2019 אנו נחשפים לצערנו, לגילויים של בורות ופחד, בנושא זה שהוא מדבר על הדבר הבסיסי של זכויות אדם. אני מזמין את התושבים לקחת חלק פעיל ולהכיר האחד את השני. במהלך השנה הקרובה, יהיו אירועים נוספים הסברתיים ומהנים בנושא זה."

אירוע שמתאים לאופי של העיר

ערים רבות ברחבי הארץ מקיימות בשנים האחרונות אירועי גאווה בעלי אופי משפחתי יותר, לצד המצעד המסורתי המתקיים בכל שנה בתל אביב. מטרת אירועים אלה היא העלאת המודעות באשר לזכויות קהילת הלה"טבים ועידוד סובלנות ושוויון. גם במודיעין מכבים רעות, הנחשבת שמרנית בכל הקשור לאירועי הקהילה הגאה, בחרו המארגנים להתאים את האירוע לאופיה של העיר ולכן תכננו אירוע לא פרובוקטי וכזה המתאים למשפחות. עם דוכני הסברה, פעילויות לילדים והופעות.

במהלך החודש החולף, הזמינו אנשי הקהילה עסקים ותושבים מהעיר לתלות דגלי גאווה בכניסה לבית העסק או לבניין המגורים, ושלחו דגלים לכל דורש. תושבי העיר שמחו לשתף פעולה ולהביע תמיכתם ורבים תלו דגלי גאווה בבתים, בבניינים ובבתי עסק מקומיים.

צילום מסך מתוך פייסבוק

מה בתוכנית:

האירוע יתקיים ביום חמישי 4.7, ברחבת קניון עזריאלי, בשעה 17:30.

באירוע ייקחו חלק דיג'יי איתמר אשר המקומי עם להיטים מקפיצים, הופעה של  ההרכב המוזיקלי "בלוברי", יחד עם הופעת אורח של נעמה הרפז, ספוקן עם מיה לב-נבון, הדראגיסט RoteMeyers Darling חוזר לעיר מולדתו כדי לצבוע אותה בכל צבעי הקשת ועוד.

בנוסף, ומתוך רצון לערוך אירוע המשותף לכולם יתקיימו הפעלות לילדים עם דוכני איפור ויצירה, קיר גרפיטי, מופעי ליצנות וכן דוכני הסברה חשובים, בשיתוף העמותות והארגונים הפועלים בנושא. כך למשל, הסברה ותמיכה לכאלו אשר נמצאים בצומת דרכים בהתמודדות עם היציאה מהארון והסברה להורים לילדים אשר יצאו מהארון.

הכניסה חופשית וכל תושבי העיר מוזמנים.