במסגרת הקמפיין העירוני, שיזם אגף שפ"ע בעירייה, לעידוד איסוף צואת כלבים, הותקנו השבוע חותמות על המדרכות, עם הכיתוב "הצרכים לפח והעיר תפרח". אם הסלוגן נשמע מוכר זה לא במקרה. מדובר בסלוגן הזוכה של התלמיד יותם וגנר מביה"ס היסודי אופק, אשר זכה לפני מספר חודשים בתחרות הסלוגנים העירונית בה התחרו בתי הספר בעיר ומטרתה כאמור, לעודד איסוף צואת כלבים.

הסלוגן הזוכה של יותם מופיע בחודשיים האחרונים על שלטי פרסום ברחבי העיר ועתה הוא יככב גם על מדרכות העיר. בסך הכל הותקנו 19 חותמות רצפה. חלק מהן ליד בתי הספר המאמצים אתרי טבע עירוני: אופק, היובל, חוט השני, רעים, אבני חן, אריאל, מעוז המכבים, עמית ואלונים. בנוסף, חלק הותקנו ליד בתי הספר: ענבלים, הכרמים, אסיף, עידנים, דרכי יהודה, נתיב זבולון ודורות.

כמו כן, הותקנו חותמות ליד גינה קהילתית ברחוב יששכר, גינה ציבורית ברחוב החסידה בשכונת הציפורים וליד פארק מוריה. תהליך זה נעשה מאחר וביחידה סביבתית רואים בבתי הספר ובתלמידים כלי חשוב ביותר לעידוד השמירה על ניקיון הרחובות, כאשר התלמידים מהווים "שגרירים" של המיזם בביתם.

במקביל, ממשיך אגף שפ"ע באמצעות הפיקוח העירוני והשרות הווטרינרי להגביר את פעילות האכיפה בנושא, על ידי  סיורים ומארבים ברחבי העיר בכל שעות היממה. בעירייה ציינו כי מדובר בפרסום "ירוק", הנעשה באמצעות גרגירי חימר וגיר טבעיים המושפרצים בלחץ גבוה אל תוך השבלונה ומוטבעים על המדרכה. זוהי טכנולוגיה טבעית וירוקה לגמרי, ולאחר כחודש וחצי נמחקת לגמרי ולא משאירה סימנים.