ביום שישי 20.4, נערך טקס  לרגל יום העצמאות באווירה מיוחדת בגינה הקהילתית הממוקמת ברחוב ראובן פינת שבטי ישראל. בטקס לקחו חלק תלמידי בית הספר רעים וילדי הגנים, ערבה, ענבר ועינב המאמצים את הגינה הקהילתית, כשכולם הגיעו עם דגלים ולבושים בלבן לטקס החגיגי.

הטקס נפתח כאשר הדגלנים צעדו בשבילי הגינה הקהילתית והילדים שרו משירי ארץ ישראל לכבוד החג. ראש העיר, חיים ביבס שהגיע לאירוע בירך את הילדים ואיחל להם חג שמח. כמו כן, הגיעו לאירוע סגן ראש העיר מויש לוי וחברת מועצה ונציגי החברה להגנת הטבע, המלווה ומדריכה את התושבים ומוסדות החינוך באשר לתפעול ותחזוק הגינה.

הגינה הקהילתית שהתחילה כשטח אדמה שומם, הופכת בקצב מהיר לצבעונית ופורחת בזכות הירתמות התושבים המגיעים מכל רחבי העיר, על מנת לתחזק ולפתח אותה. כיום מתנדבים בגינה עשרות תושבים שמפשילים שרוולים מדי שבוע על מנת לטפל בה ומקימים בה ערוגות אישיות וערוגות מוגבהות סביב העצים של פרחים ותבלינים, יחד עם ילדי הגנים והחונכים מכיתות ד' מבית ספר רעים. כעת, עומלים התושבים יחד עם אנשי החברה להגנת הטבע על הקמתו של "מבוך ריחות" עם שיחים מטפסים. 

ורד גל בחרי, מחזיקת תיק איכות הסביבה: "שילוב פרויקט החניכה של התלמידים וילדי הגנים, בשילוב שיתוף פעולה של הגננות מאפשר שילוב מדהים קהילת הגינה ופעילות חינוכית בטבע לילדי הגן. התרגשתי להשתתף בטקס שני שמתקיים בגינה הקהילתית אשר מבחינתי הינה המקום הטבעי לחגיגת יום העצמאות למדינה. בטקס הילדים שרו והניפו דגלים לכבוד המדינה ושילבו את ברכותיהם בין עצי הגינה אותם שתלו בעצמם. אני מברכת על השילוב ומודה לכל הצוות החינוכי שתומך בפרויקט לאורך השנה, מזמינה את כל התושבים להצטרף לקהילה יוצרת".

תושבים המעוניינים להצטרף לגינה הקהילתית יכולים להתקשר ליחידת איכות הסביבה באגף שפ"ע 08-9726202.

צילומים: דוברות עיריית מודיעין