לאחרונה פורסם סקר המצביע על כך כי הורים רבים אינם מעוניינים שילדיהם ישחקו עם ילדים בעלי מוגבלויות או צרכים מיוחדים. הסקר עורר שיח רב ברשתות החברתיות, ומתוכו צמחה יוזמה של רוית יפרח הרוש, המתגוררת בצפון הארץאמא לתאומים, ללא צרכים מיוחדים, בני 3.5. רוית פרסמה פוסט המזמין משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים למפגש. הפוסט עורר עניין וממנו נולדה קבוצת הפייסבוק בשם "יש לי חבר/ה מיוחד/ת" שמטרתה חיבורים בין משפחות המעוניינות להכיר ולפגוש משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים.

בשלב הראשון הייתה התעניינות רבה יותר למפגשים אלו מצד הורים לילדים ללא מוגבלויות ופחות מצד המשפחות עם ילדים בעלי מוגבלויות, לכן פנתה רוית לעמותות שונות שהחלו ליצור את החיבורים. אחד הפתרונות היו לקיים מפגשים בלתי אמצעים בין משפחות לילדים עם מוגבלות ומשפחות לילדים. עו"ד ליקול טמסוט, יו"ר פורום ההורים של המרכז למשפחה, שמעה על המיזם והחליטה לקדם אותו גם במודיעין מכבים רעות.

ביום שני, 26.8 בין השעות 17:30-19:30, יתקיים המפגש הראשון בפארק הגיבורים, ברחוב גינות האלה 15 (ליד המבנה של המתנ"ס). המרכז למשפחה מזמין משפחות מהעיר להשתתף בפרוייקט ולהרים  את הדגל לסובלנות ויכולת הכלה לקבלת האחר, לא רק במילים אלא גם במעשים.

המשנה לראש העיר ומחזיק התיק לשירותים חברתיים, עמיעד טאוב: "שילוב אמיתי צריך להתרחש בכל מקום: בבית הספר, בעבודה, בחופשה וגם בגינה הציבורית והוא תלוי אנשים ולא חוקים השותפים בהבנה כי גם המשלבים וגם המשתלבים יוצאים נשכרים משילוב המתבצע באופן נכון. המרכז למשפחה ימשיך להוביל מדיניות עירונית של שילוב בכל מקום אפשרי."