זיכרון בסלון הוא מיזם ארצי, הפועל לקיום ערבי זיכרון אלטרנטיביים בערב יום השואה, במטרה לחזק את הזיקה שלנו לשימור הזיכרון ולעודד שיח באווירה אינטימית וקהילתית. השנה נערכו במקביל במודיעין עשרה אירועי זיכרון בסלון פרטיים לצד שני אירועי זיכרון בסלון עירוניים שהתקיימו במרכז הצעירים "יודה" ובמועדון הנוער "קפה בעמק" ומשכו אליהם כ-400 בני נוער, צעירים ומשפחות.

במרכז הצעירים - 'יודה', התארח מר משה העליון ניצול שואה בן 93 שסיפר על יהדות סאלוניקי, יוון, על תקופתו במחנה ההשמדה והריכוז אושוויץ-בירקנאו, צעדת המוות ומחנות מאוטהאוזן, מלק ואבנזה באוסטריה. על נזיר פולני שהביא לו אוכל בתמורה לשיעורים, חברים שפגש בדרך, הקשיים הפיזיים והאמרה במחנה -"אל תתנדב ואל תסרב" שאולי העובדה שלא הקשיב לה, בשילוב אומץ ואופטימיות יוצאת דופן, הצילו את חייו.

במועדון הנוער עמק דותן התארח מר יהודה קראוס, ניצול שואה בן 83, שסיפר לבני הנוער על יהדות הונגריה, בתקופה שהנאצים פלשו אליה, וכיצד זה השפיע על כ-800 אלף היהודים שחיו שם. קראוס סיפר על החיים בבית שקיבל חסות ממשלת שוודיה, על המעבר לגטו, הבריחה משם ועל ההישרדות במרתף מסתור עד לתום המלחמה. לסיום סיפר על העלייה לארץ ישראל ועל החשיבות בזיכרון השואה והנחלתו לדור הצעיר.

מנהלת מחלקת הנוער והצעירים, לטם גל: "ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה כלל כמידי שנה טקסים ואירועים שמטרתם להעלות את זכר השואה, הקורבנות ומעשי הגבורה. הייתה לנו זכות גדולה לקיים השנה שני ערבי זיכרון בסלון ולארח כאן בעיר שני ניצולי שואה עם סיפורי הישרדות מרתקים. היה מרגש לשמוע את הסיפורים ולראות את ההיענות הגדולה של בני הנוער ותושבי העיר שהגיע להתייחד עם זיכרון השואה."