לפני כשבוע, נחנכה הכיתה עם התלמידים החדשים הכי ותיקים בעיר - "כיתת ותיקים",  שתלמידה הצעיר בן 62 והמבוגר ביותר בן 85.  זו השנה השנייה ברציפות בה מתקיים פרויקט זה, אשר הוקם ביוזמת המשרד לשוויון חברתי בשיתוף עם העירייה ומטרתו להעשיר את עולם הפנאי והידע של התושבים הוותיקים כמו גם לחבר אותם לקהילת התלמידים ולבית הספר.

תלמידי כיתת הוותיקים ילמדו פעמיים בשבוע לאורך שנת הלימודים. בתכנית הלימודים כלולים מקצועות כמו ספרות, אמנות, היסטוריה, חינוך גופני, וגם סינית, אשר יועברו להם על ידי צוות ההוראה בביה"ס. כמו כן, ישתתפו בסיורים, טיולים וטקסים. כאשר בנוסף ללימודים כולל הפרויקט גם תרומה חשובה של האזרחים הוותיקים, אשר יעניקו שיעורי חונכות והרצאות מתחום הידע שצברו במרוצת השנים או מהמקצוע בו עסקו ויוכלו לתרום לחינוך וידע התלמידים בבית הספר.

באירוע חנוכת הכיתה השתתפו ממלא מקום ראש העיר, שלמה פסי, סגן ראש העיר מויש לוי, ראש מינהל חינוך בתיה שוכן-אורבוך, מנהלת מחלקת העל יסודי ליזי שמעוני ורכזת הגמלאים מיכל הלר, אשר נפגשו עם 34 תלמידי הכיתה בתיכון עירוני ה' ע"ש יצחק נבון, כאשר עשרה מתוכם תלמידים חדשים והשאר, ממשיכים בפרויקט המוצלח זו השנה השנייה.

פסי בירך את הנוכחים ואמר כי "הפרויקט תורם רבות לאזרחים הוותיקים ומוכיח כי אין גבול לגיל בו ניתן לרכוש ידע והשכלה וגם לתלמידים הצעירים שמרוויחים מהחיבור הבין דורי. בכוונתנו להרחיב בשנה הבאה את הפרויקט לכיתות בבתי ספר נוספים בעיר, לאור ההצלחה הגדולה של הפרויקט. פעילות זו מהווה נדבך נוסף לפעילויות שהורחבו במסגרת התכנית האסטרטגית לאזרחים הוותיקים בעיר".