פסטיבל המחול הבינלאומי לנוער שנערך בשבוע שעבר בפרימורסקו בולגריה, משך אליו מאות רקדנים ורקדניות שהגיעו מ-20 מדינות מרחבי העולם. את ישראל ייצגו בפסטיבל משלחת של 26 רקדנים צעירים מבית הספר למחולNDANCE" " הפועל בעמותת סחלבים במודיעין מכבים רעות.

פסטיבל הפולקלור המסורתי של פרימורסקו, שנפרש על פני שבוע שלם, משלב מוסיקה, ריקודים, תלבושות צבעוניות ומנהגים מכל רחבי העולם. הפסטיבל מהווה אבן שואבת עבור מאות רקדנים, כוריאוגרפים וחובבי מחול, אשר מגיעים ליהנות מפסטיבל ססגוני בו כל הרקדנים מהמדינות השונות מציגים את הפולקלור, המסורות והתרבות של מדינתם.

הרקדנים הצעירים של מודיעין מכבים רעות, בהובלתה של נעמה דינרמן בן שלמה, עלו על בימות הפסטיבל השונות עם בגדים מסורתיים וביצעו ריקודי פולקלור ישראלי לעיני אורחי ומשתתפי הפסטיבל.

אחת ממטרות הפסטיבל הייתה להפגיש בין בני נוער מתחום המחול וליצור קשרים חברתיים בין תרבויות. כך שחברי המשלחת ייצגו את ישראל לא רק על הבמה, אלא קיימו למשתתפים ערב ישראלי שכלל פעילות חברתית, ריקודי עם וגם אוכל ישראלי כמו חומוס, סלט קצוץ, תמרים ובמבה וחיברו אותם לתרבות שלנו.

נעמה דינרמן בן שלמה: "יצאנו עם המשלחת הבוגרת שלנו לייצג את ישראל ואת מודיעין מכבים רעות בפסטיבל המחול בבולגריה והשארנו חותם של אלופים. הכרנו עשרות רקדנים מרחבי עולם, יצרנו קשרים חדשים, בילינו, חגגנו ובעיקר רקדנו. זו הייתה חוויה מעצימה שתישאר איתנו עוד הרבה זמן."

צילומים באדיבות פסטיבל הפולקלור של פרימורסקו