צילום בשער- ארכיון, אירוע גאווה 2019 במודיעין

פרויקט “המדד העירוני הגאה”, שיצא לדרך בחודש ינואר השנה, מבקש לבדוק עד כמה הרשויות המקומיות והערים ברחבי הארץ תומכות ומקדמות את צרכי וזכויות קהילת הלהט”ב, זאת במטרה לשפר את איכות החיים ותחושת הבטחון ללהט"ב במרחב העירוני. 

 לרגל חודש הגאווה, פרסמה השבוע האגודה הארצית למען הלהט"ב בישראל את "המדד העירוני הגאה", אשר מדד את יחסן של 29 רשויות מקומיות לקהילת הלהט״ב על פי מספר קטגוריות, בינהן: חינוך, רווחה,תרבות, תשתית, נראות ובטחון.  

מנתוני המדד עולה כי עיריית מודיעין מכבים רעות דורגה במקום ה- 11 ביחסה לקהילת הלהט"ב בעיר, כאשר היא זוכה לציון גבוה בנושאי תרבות ורווחה. בין היתר נמצא כי בעיר יש עו"ס פעיל.ה שאחראי.ת על נושא הלהט"ב, העירייה ביצעה התאמה בטפסים העירוניים השונים עבור משפחות להט"ביות, בשנת 2019 התקיים אירוע גאווה בעיר והעירייה השתתפה במימונו, כמו כן, קיים חבר מועצה אשר מחזיק בתיק הלהט"ב בעיר (שחר מי-און). 

המדד הגאה | אינפוגרפיקה:האגודה למען הלהט"ב בישראל, צילום מסך.

ציון נמוך ניתן בנושא חינוך - שם מצא הדוח של האגודה כי העירייה אינה מנגישה לצוותים באגף החינוך ידע וחומרים לציון מועדים מיוחדים של הקהילה הגאה, וכי לא קיים אחראי להט"ב בשירות הפסיכולוגי החינוכי.

גם בתחום הנראות ותחושת בטחון, הציון שניתן נמוך יחסית לתחומים אחרים, זאת כיוון שנמצא כי לא קיימים שירותים לא ממוגדרים בבניין העירייה הראשי.

 אינפוגרפיקה:האגודה למען הלהט"ב בישראל, צילום מסך.