מאת: טלי רוזן

ביום שישי האחרון צוין יום ההליכה העולמי וגם כאן במודיעין מכבים רעות הצטרפו מאות תושבים לכמיליון אנשים מסביב לעולם ופתחו את הבוקר בהליכה.

בשעות הבוקר המוקדמות נפגשו המשתתפים ברחבת הירידים ויצאו לצעידה משותפת לאורך רחוב עמק החולה. לאורך המסלול נהנו מתחנות אימון לחיזוק השרירים בהנחיית מדריכי כושר. כשהגיעו חזרה לרחבת הירידים חיכו להם שייקים טבעיים, שיעור ביודנסה קצבי וגם מתנה לכל משתתף – אוזניות ספורטיביות שישמשו אותם להמשך פעילות ספורטיבית.

את האירוע יזמו מחלקת קידום בריאות באגף לשירותים חברתיים ואגף הספורט בעמותת סחלבים בשיתוף המחלקה לביטחון קהילתי, כחלק מהפרויקט של משרד התרבות והספורט , משרד הבריאות ותכנית 'אפשרי בריא'.

את יום ההליכה העולמי ציינו גם בתי הספר היסודיים בעיר כאשר חלקם קיימו צעידות ופעילויות ספורטיבית במטרה להדגיש את החשיבות של ההליכה ותרומתה לשמירה על אורח חיים ספורטיבי ובריא בקרב התלמידים.

חבר מועצת העיר ומחזיק, תיק הבריאות ברוך בוחניק: "מאות נענו לפרויקט ההליכה כולל חלק מבתי הספר. מודל "עיר בריאה" אותו אני מנסה לקדם שמתאים לעיר כמו "כפפה ליד" לדעתי הוא המענה הנכון לעירנו, ככל שנטמיע יותר ויותר פעילות עירונית מובנית לבריאות החל ממוסדות החינוך וכלה בתשתיות נלוות , כך נרוויח "עיר בריאה עם אנשים בריאים". יישר כח גדול לרכזת תחום בריאות באגף לשירותים חברתיים, מיכל אלימלך, ולשותפים שפעלו לקידום הפרויקט והצלחתו."