קהל רב התאסף בישיבת ההסדר מאיר הראל במודיעין לקראת ערב חג השבועות, להכנסת ספר תורה ייחודי לזכר הרמטכ"ל, השר לשעבר ותושב העיר רא"ל במיל' אמנון ליפקין שחק ז"ל. הספר תרומת משפחת רענערט, הוכנס לבית המדרש של הישיבה במודיעין שאמנון ז"ל היה שותף בהקמתה. בתהלוכה לאורך הרחוב המוביל לישיבה, התכנס ציבור רב ומגוון שכלל דתיים ושאינם דתיים, רבנים ובני ישיבה, צעירים ומבוגרים, חברי כנסת מפקדים בכירים בצה"ל, ראש העיר חיים ביבס, סגנו, אילן בן סעדון, חבר המועצה מיכאל חרל"פ וחבריו של אמנון ז"ל לדרך הצבאית והביטחונית בחטיבת הצנחנים ובהיותו רמטכ"ל.

התהלוכה לוותה בשירה וריקודים עם ספר התורה, אשר ישמש את נערי הבר מצוה מהציבור הלא דתי במסגרת פרויקט "שחק לבני המצווה" המלווה ומכין את בני המצווה דרך חיבור שורשי ויהודי מיוחד, לקראת העלייה לתורה בכותל המערבי בירושלים.

מי שהוביל את האירוע היה ראש הישיבה, הרב שנוולד, שדיבר על המשמעות המרגשת שיש להכנסת ספר תורה על שמו של אמנון ז"ל, סוג של מחויבות והכרת טובה על פועלו בכלל ולמען הישיבה בפרט. בנוסף דיבר הרב שנוולד על המשמעות של הכנסת ספר תורה בערב חג השבועות והסמליות המאחדת בציבור שהתכנס להכנסת ספר התורה לקראת מתן תורה שהיה מותנה באחדות של לב אחד כאיש אחד. סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן, התייחס למשמעות של החיבור של אמנון ז"ל לישיבה. הרב הראשי לצה"ל הרב אייל קרים, דיבר על ההיכרות הקרובה שהייתה לו עם אמנון ז"ל בשרותו בצנחנים. "היו בו מידת העוז והענווה", אמר הרב קרים וסיפר על שלושה קרבות שבהם זכה אמנון לעיטור העוז. תא"ל במיל' יהודה דובדבני סיפר גם הוא על הדרך המשותפת שהלך עם אמנון ז"ל בצבא בצנחנים כסגנו בכמה תפקידים, בהקמת חטיבת גבעתי ביחד עם ישיבות ההסדר ובהקמת הנחל החרדי ועל כך שהוא זכה לכתוב את האות האחרונה בספר התורה בצמידות לספר נוסף שנכתב לזכרו של מאיר הר ציון  ז"ל. אלמנתו של אמנון ז"ל העיתונאית טלי ליפקין שחק דיברה בהתרגשות על המשמעות הסמלית של כתיבת ספר התורה לזכרו של אמנון ז"ל ועל הקשר המיוחד לישיבה במודיעין מכבים רעות.