הצופים הרבים, שפקדו את האודיטוריום של בית הספר עירוני א' ביום שני 12.7 התרגשו מאוד הפרמיירה של ההצגה "היומנים של מאי" המבוססת על היומנים של מאי סידי ז"ל, תלמידת עירוני א' שנהרגה לפני כשנתיים וחצי בתאונת דרכים ברוסיה. בין הצופים הנרגשים היו גם ההורים של מאי, ניסים וסיגל סידי, האחים משי ואסף וגם האחות הקטנה אמה, שנולדה לפני כשנה.

המקור להצגה בה שיחקו בני נוער מתיאטרון 'נוער לנוער על הבמה' בהובלת מיכה הירש, מנהל תיאטרון על הבמה, דלית שמיר גלמן, במאית ההצגה ובשיתוף פעולה של המחלקה לביטחון קהילתי, היה כאשר סיגל מצאה בין חפציה של מאי יומנים שכתבה מגיל 12 ועד למותה. ביומנים תיארה מאי סיטואציות שונות מחייה כילדה וכנערה מתבגרת, התמודדויות חברתיות של גיל ההתבגרות ועם העובדה שלמדה בכיתה קטנה, ועוד. ביומנים סיפרה מאי על הדרך שלה לחיפוש האושר ועל הצורך לקבל את השונים ואת הבודדים שבבני הנוער. מאי תיארה מקרים בהם סייעה לבני נוער במצבים קשים כמו סיוע לנערים אשר נודו חברתית וסיוע לנערה עם נטיות אובדניות.

כאשר חבריה של מאי חיפשו  דרך להנציח את זכרה, הם נפגשו עם ההורים, קיבלו את הטקסטים מהיומנים והחליטו לכתוב תסריט להצגה, שהמסר המרכזי שלה הוא להראות סיטואציות מורכבות בחייהם של בני הנוער ואת היכולת להתמודד איתן ולהסתכל על כולם כשווים.

אל הצגת הבכורה של "היומנים של מאי" בה נכחו בני משפחתה של מאי וחבריה לבית הספר, הגיעו גם ראש העיר, חיים ביבס, שמעון גואטה מחזיק תיק לביטחון קהילתי וחבר המועצה אילן בן סעדון ותושבים נוספים.

ביבס, שבירך את התלמידים לפני תחילת ההצגה אמר בסופה כי היומנים שמאי סידי ז"ל הותירה אחריה מכילים תובנות  על הקשיים וההתמודדויות של בני הנוער ונועדו להראות לכל בני הנוער שהם לא לבד. ולכן נקבע כי ההצגה תוצג בפני תלמידי חטיבות הביניים בשנת הלימודים הבאה כחלק מחודש מניעת התנהגויות סיכון שיתקיים בחודש דצמבר.

שמעון גואטה, מחזיק תיק ביטחון קהילתי: "הצגה נכתבה בהשראת היומנים, שכתבה מאי סידי ז"ל שלצד התמודדות שלה עם הקשיים  שלה מצאה את הדרכים לסייע לחברים רבים, והייתה הקול השפוי עבורם. בזכות מאי זכינו להצצה לעולמם הפנימי של בני הנוער ואין ספק שהבאת הצגה חשובה זו לכל בתי הספר תעצים את דמותה ואת זכרה של מאי ותסייע לנו המבוגרים להיות קשובים יותר, ערים יותר לעולמם של בני הנוער הן כהורים והן כחברה מכילה ותומכת."