פסטיבל "לימודיעין" יתקיים זו השנה ה-11 במודיעין מכבים רעות, ביום חמישי 11.6, הפעם בקונספט שונה - דרך אפליקציית "הזום", זאת בשל משבר הקורונה. החדשות הטובות הן  שניתן יהיה להתרווח בסלון הביתי  וליהנות משלל הרצאות מרתקות, בהובלתם של מתנדבים תושבי העיר, המגיעים ממגוון רקעים בחברה הישראלית.

הפסטיבל המהווה חוויה קהילתית משותפת, יעסוק השנה בנושא האוניברסלי "תריסר מחשבות על אהבה" בהובלת חזי זקס ואפרת פירר – יושבי הראש של הכנס, ובשיתוף המרכז הרב תחומי ואגף קהילה בעירייה.

12 ההרצאות יעלו בכנס "בזום" סביב נושא האהבה, החל מהשעה 17:00 ועד השעה 21:00.

בין היתר ירצו - נועה קלי, מורה העוסקת בעולמם של חז"ל ובאגדות התלמוד הבבלי, על "נשים וגברים בעולמם של חז"ל". על סיפורים במסכת כתובות בה נבחנים יחסי גברים לנשים והדילמה של מחויבות למשפחה מול מחויבות לתורה. ד"ר אבי אלמכיאס, ערביסט, מורה ומרצה לשפה הערבית הספרותית והמדוברת באוניברסיטת בר אילן ובתיכונים, ידבר על מקורותיה וגלגוליה של המילה הערבית "סבבה" ומה הקשר שלה לאהבה. עוד ידברו בכנס, נעמה שקד, העוסקת באהבה ולימוד דרך כתביו של א"ד גורדון, מנחה "קהילה לומדת גורדון" בבית מדרש אלול בירושלים. ההרצאה תעסוק במבטו המקורי של א"ד גורדון על אהבה ושנאה ודבריו מעוררי המחשבה והנפש על יחסנו לעצמנו ולאחרים. שחר פרידמן, סטודנט לתואר שני במחשבת ישראל בבר אילן, עורך תוכן "בידעיה", ידבר על אינטואיציה דתית פשוטה הקובעת כי "א-לוהים הוא אהבה", נתינה וקבלה אינסופיים. אולם התורה מלאה ציוויים חוקתיים, עונשים ואימה דתית. מהי האמת אודות העליון על כל? נחפש בקבלת הרחמ"ל תשובות. הרצאה נוספת מעניינת היא של שחר גלינה, רכז מגמת המוסיקה עירוני א', מעבד, מנצח תזמורת ביג בנד, נגן בהרכבי ג'אז. בהרצאה ידבר שחר על התפתחות הבלוז מראשיתו ועד היום ונראה את השפעותיו על כל גווני המוסיקה מהאופרה דרך הג'אז, הרוק ועוד.

אלו, כאמור, רק חלק מההרצאות , כאשר בכל שעה נתונה יעלו "בזום" בין שתיים לשלוש הרצאות במקביל. מספר המשתתפים בכל הרצאה מוגבל. לתכנית המלאה וקישורים בזום - לחצו כאן-  https://www.modiin.muni.il/ModiinWebSite/ArticlePage.aspx?PageID=905_1460

עמיחי זליג, מחזיק תיק קהילות: "את הכנס חשבנו לקיים לראשונה השנה בקהילות העיר, אך לצערנו כפי שכבר למדנו לאחרונה, תכניות לחוד ומציאות לחוד. אני מזמין אתכם, תושבים יקרים להצטרף ללימוד חדשני , מעשיר ומשמעותי בסדרת הרצאות בנושא שכולו "אהבה" דרך חווית לימוד קהילתית ומשותפת דרך הזום. את המיזם מובילים גם השנה מתנדבי קהילת "לימודיעין" היקרים בשיתוף עם אגף קהילה והמרכז הרב תחומי, ומכאן אבקש להביא את תודתנו והערכתנו לעבודתם המאומצת המאתגרת במיוחד בתקופה זו".